منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۱
شناسه خبر: 264998
گروه :خبر
admin-ajax.php

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد بندرعباس با بیان اینکه بیان اینکه اختراعات در راستای تحقق بخشیدن به اقتصاد مقاومتی و جلو گیری از ورود کالای خارجی به کشور است،گفت: صابون گیاهی جانوری دریایی ژائیر با برند ایرانی به تولید انبوه رسیده است.

به گزارش شکبه اطلاع رسانی هرمز؛ دلارام نخبه زارع، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس  در گفتگو با  هرمزپرس با بیان اینکه از سال 86 در دانشگاه آزاد مشغول فعالیت هستم،گفت: تا به حال 38 اختراع در کارنامه علمی دارم و اختراعات در زمینه کشاورزی، ادوات وتجهیزات پزشکی، دندان پزشکی و بخصوص طب سنتی ثبت شد که تاکنون پنج اختراع به مرحله تولید انبوه رسیده است.

این مخترع هرمزگانی با اشاره به انتشار  ده مقاله علمی و پروهشی آی اس آی افزود: در سال 86 مهمترین اختراع خود را در زمینه کشاورزی که ترکیب هوشمند عامل رشد گیاهان و صابون گیاهی جانوری دریایی ژائیر است ثبت کردم کخ هم اکنون به تولید انبوه رسیده است.

نخبه زارع تصریح کرد: بدلیل علاقه ای که در زمینه کنکاش اطراف دارم با هر موضوعی که مواجه می شوم ساده از کنار آن نمی گذرم و درصدد حل مسئله و پیدا کردن راه حل دارم.

وی افزود: صابون ژائیر کرم ضدلک، ضد جوش و چروک است که هم اکنون در سراسر کشور توزیع می شود و قرار است در آینده نزدیک این محصول صادر شود.

این مخترع بیان کرد: در نمایشگاهی که در تهران شرکت انمارکی قصد خرید حق امتیاز تولید با محصول با برند کشور خود را داشت که نپذیرفتم چون محصولی که از منابع طبیعی ایران تولید می شود باید برند ایرانی در سایرکشورها معرفی و توزیع شود.

نخبه زارع با بیان اینکه اختراعات در راستای تحقق بخشیدن به اقتصاد مقاومتی و جلو گیری از ورود کالای خارجی به کشور است،گفت:محصول صد درصد طبیعی و ایرانی با نازل ترین قیمت در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد و در آینده اختراعات دیگری را هم ثبت خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: جوانان با هر موضوعی که روبرو می شوندبا جستجو و تحقیق کار خود را ادمه دهند تا بتوانند گامی در ایجاد حل مشکلات و نیازهای جامعه بردارند.

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس با بیان اینکه از سوی هیچ نهادی حمایت در هیچ مینه ای حمایت نشدم ،خاطرنشان کرد:در حال حاضر برای اختراعات دیگر تاییدیه اخذ شده و در اولویت تولیدانبوه می باشند اما برای پیگیری اخذ مجوز و پروانه تولید انبوه در روند اداری بامشکلاتی روبرو هستیم که امیدورایم این روند تسهیل شود.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی