منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۴ - ۹:۱۲
شناسه خبر: 243263
گروه :خبر
861402

مسئول دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه آزاد ارسنجان با بیان اینکه سیاست زدگی دانشگاهها در فعالیتهای علمی کشور بی تاثیر نبوده است، افزود:سیاست زدگی دانشگاهها به مسئولین وزارتخانه ها ودولت برمی گردد.

به گزارش هرمز،حجت الاسلام مهدی محمدی،مسئول دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه آزاد ارسنجان در گفتگو با خبرنگار پیارم  با بیان اشاره به رشد علمی ایران  از سالهای  83 و جایگاه 17جهان گفت:  طبق اعلام مراکز پژوهش بین اللمللی داشتیم و بعد در بین سالهای 83 تا 91 تا رتبه 14 دهم هم ترقی پیدا کردیم اما دو سال اخیرا رشد علمی کشورمان افت پیدا کرده است.

محمدی  با بیان اینکه تحریم ها یکی از دلایل افت علمی کشور است، افزود: نوع سیاست ها نیز از عوامل افت علمی کشور است چرا که هم و غمی که در اوایل بود در این یکی دوساله اخیر خیلی مشاهده نشد و اخیرا هم 12 هزار نفر از هیئت علمی دانشگاهها نامه ای به ریاست جمهور نوشته اند هشدار دادند  که رشد علمی کاهش پیدا کرده است، اگر چه بعضی ها این را به گردن تحریم ها می اندازند  ولی ظاهرا” سیاست ها و اینکه سیاست زدگی دانشگاهها در فعالیتهای علمی کشور بی تاثیر نبوده است.

وی با اشاره به تاکیدات رهبر انقلاب بر رشدعلمی کشور  بیان داشت: اصلی ترین عامل رشد علمی کشور حمایت های رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی)  و دیدارهای مکرر رهبری باعث شده که یک شور وشوغ علمی دردانشگاهای کشور به وجود بیاید.

محمدی با بیان اینکه سیاست زدگی دانشگاهها به مسئولین وزارتخانه ها ودولت برمی گردد، اظهار کرد:دانشگاه نیاز به ثبات مدیریتی دارد و باید توجه داشت که تغییر مدیران به سمت دلسوزی علمی پیش رود تا اینکه بخواهیم تفکرات خودمان را در دانشگاهها حاکم کنیم؛ دانشگاه مرکزی برای پشتیبانی علمی کشور و هرچه ثبات مدیریتی بهتری داشته باشیم در زمینه علمی اقتدارمان هم بیشتر است.

وی ادامه داد: دانشجو باید از همه سیاست مدار تر و فعال سیاسی باشد اما سیاست زدگی یعنی غرض ورزی سیاسی در دانشگاه نباید باشد.

مدرس حوزه و دانشگاه با اشاره به فعالیت چندین نهاد در دانشگاهها تصریح کرد: مجموعه های فرهنگی، نهاد رهبری، بسیج دانشجویی، تشکلهای دانشجویی و انجمن های اسلامی اگر این ها به صورت شبکه ای کار کنند و اهدافشان در یک تراز باشد می توانند بهترین تاثیر گذاری در اهداف انقلاب داشته باشند.

وی با اشاره به برگزاری کنسرت های و شوهای لباس در دانشگاه گفت: برگزاری کنسرت ها و شوهای لباس در دانشگاهها ابزار جنگ نرم است که تحت عنوان فعالیت فرهنگی برگزار می شود لذا  فعالیت های فرهنگی باید سطح معرفتی دانشجو را بالا ببرد و دانشجو  را نسبت به کشور و ارمان های دینی و نظامش متعهد کند.

مسئول دفتر فرهنگ دانشگاه آزاد ارسنجان افزود:  قطعا فعالیتهایی که نام فرهنگی را یدک می کشند ولی خروجی ان فاصله گرفتن نسل جوان ما از ارزشها و آرمان های نظام و انقلاب است فعالیت ضد فرهنگی نام دارد.

محمدی با بیان اینکه دانشگاه مبدا تحولات است، خاطر نشان کرد: بدخواهان کشوربرای گسترش فعالیت خود در جامعه باید از طریق دانشگاه وارد بشوند لذا  راه جلوگیری از نفوذ دشمن پیشگیری از نفوذ افراد غرض ورز در بدنه تصمیم گیری دانشگاهها است.

وی خاطر نشان کرد: دانشگاه به اقتضا این که مخاطبش جوان است برگزاری کنسرت به طور ویژه با اهداف علمی دانشگاهها همخوانی ندارد.

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است