منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۸:۴۳
شناسه خبر: 250412
گروه :خبر
دکتر-حمزه-ای

رئیس دانشگاه پیام نور استان هرمزگان با بیان اینکه فرایند شعارزدگی و سیاست زدگی احزاب باعث ایجاد آسیب در فضای دانشجویی می شود، تاکید کرد: کرسی آزاد اندیشی فرصتی برای پاسخ به سوالات و ابهامات ذهنی دانشجو است.

صمد حمزه ای، رئیس دانشگاه پیام نور استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار فرهنگی شبکه اطلاع رسانی هرمز با بیان اینکه انجمنهای علمی و فرهنگی در دانشگاه پیام نور حضور دارند، گفت:تنها تشکل سیاسی در دانشگاه پیام نور بسیج دانشجویی می باشد وفعالیت انجمن سیاسی در دانشگاه  برای  برگزاری کرسی های ازاد اندیشی است که دانشجویان با بسیج دانشجویی و انجمن های علمی پیوند خوبی دارند و دانشجویان برحسب علاقه در کانونها و تشکل فعالیت می کنند.

 

وی با اشاره به اینکه رسالت اصلی دانشگاه تولید علم، فرهنگ سازی و رفع نیازهای کشور به روش علمی است،اظهار کرد: دانشجوهای برتر علمی دانشگاه پیام نور در انجمن اختراع و انجمن علمی و جشنواره حرکت دانشگاه همیشه موفق بوده اند.

 

حمزه ای با تاکید به فرمایشان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) افزود: کرسی آزاد اندیشی فرصتی برای پاسخ به سوالات و ابهامات ذهنی دانشجو است بنابراین برگزاری کرسی آزاداندیشی در دانشگاه ضروری است که  از ابتدای مهرماه تاکنون 20 کرسی آزاد اندیشی در دانشگاههای پیام نور استان برگزار شده است.

 

وی با بیان اینکه احزاب در فضای دانشجویی پیام نور هرمزگان فعالیتی ندارند، تصریح کرد: در دانشگاه عمدتا نیروهای جوان و علاقمند به کار هستند که فرایند شعارزدگی و سیاست زدگی  احزاب باعث ایجاد آسیب می شود که با روشنگری و فعالیت در دانشگاه در تضاد است و  با فضای روشن گری در دانشگاه تا کنون اتفاق خاصی تاکنون نیفتاده است .

 

رئیس دانشگاه پیام نور استان هرمزگان تاکید کرد:دانشجویان قشر تاثیرگذار جامعه هستند و روز دانشجو نمادی است لذا باید شرایطی را به وجود بیاوریم که دانشجو دور از آسیب نظر خود را بیان کند و به سوالات آنها پاسخ داده شود.

 

وی با بیان اینکه دانشگاهها باید روشنگری داشته باشند، بیان کرد:  روز دانشجو فقط 16 اذر نیست بلکه در روزهای دیگر حرکت و صدای دانشجوها باید شنیده شود و دانشجو باید همیشه هوشیار و بیدارو در عرصه های مختلف محرک و پویا باشد.

 

حمزه پور با بیان اینکه دانشجو باید در  راستای نظام و حمایت از انقلاب اسلامی وارد عرصه شود، گفت:نگاه صرف سیاسی به روز دانشجو صحیح نیست و باید به زمینه های علمی و اساسی توجه شود.

 

با اشاره به نقش کلیدی دانشجو در انتخابات اظهار کرد:حضور دانشجویان در عرصه انتخابات باید مستمر و از دید روشنگری و عدالت خواهی باشد تا انتخابات بهتری داشته باشیم و این روند هم ادامه داشته باشد.

 

رئیس دانشگاه پیام نور هرمزگان با اشاره به روشنگری های و تدابیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی)یادآور شد:پس از پیروزی انقلاب اسلامی کشورهای ابرقدرت و استعمارگر در تلاش برای نفوذ به کشور بود تا به هر نحوی در کشور تاثیرگذار باشد هم اکنون فضای دانشگاهها هدف دشمن قرار دارد که باید مراقب بود و فریب ظواهر امر را نخورد.

 

 

انتهای پیام/م

 

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است