منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۸
شناسه خبر: 328695
گروه :خبر
image
 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان:

سیاست ما جذب گردشگر است/ پل لاتیدان بندر خمیر بازسازی خواهند شد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان با بیان اینکه پل لاتیدان بندر خمیر بازسازی خواهند شد، افزود: سیاست ما جذب گردشگر است و در داخل استان بدلیل همسایگی با کیش و قشم خود به خود باعث جذب گردشگر میشود و استان هرمزکان در جذب گردشگر رتبه سوم را کسب کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از لوار ،حجت الاسلام جهانگیری امام جمعه شهرستان در جلسه شورای اداری شهرستان ضمن تبریک ماه رمضان گفت: امید است درماهی که کتاب آسمانی در آن نازل شده است بتوانیم بهره لازم را ببریم و این ماه زنده داری ماه لیله القدر وشب زنده داری آن از هزار ماه برتر است و ماه رونق مساجد، ماه ارتباط با خداوند است .

 

جهانگیری با اشاره به پیش رو بودن روز قدس افزود: سعی کنیم هراندازه که بتوانیم در باشکوه تر برگزارکردن این مراسم تلاش کنیم و این انسجام وهماهنگی مردم را به گوش استکبار و رژیم صهونیستی برسانیم.

 

ضیایی مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان با توجه به تاکیدات استاندار گفت: یکی از محورهای اصلی بحث گردشگری است که به عنوان صنعت سبز بشمار می رود و از بخش اشتغالزایی است .

 

ضیائی اظهار کرد:با توجه به اقتصاد مقاومتی در شهرستان و جلسه که با بخشداران و فرمانداران برگزار شده است بحث گردشگری درجهان به عنوان صنعت سبز عنوان شده و رتبه چهارم در جهان را به خود اختصاص داده است و به ازای هر نفر ۱۶نفر اشتغال ایجاد می کند و در استان هرمزگان هم نوروز ۹۵ قریب به ۳میلیون نفر گردشگر وارد استان شد .
وی با بیان اینکه سیاست ما جذب گردشگر است ، تصریح کرد : در داخل استان بدلیل همسایگی با کیش و قشم خود به خود باعث جذب گردشگر میشود و استان هرمزکان در جذب گردشگر سوم شده است ، در صورتیکه فارس ، اصفهان ، شیراز ، خوزستان در ردهای بعدی قرار گرفتند.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان ادامه داد: یک برنامه ریزی مناسب می خواهد که به یک نتایج خوبی دست پیدا کنیم و در شهرستان بندر خمیر به دلیل جاذبهای خوب و پل ارتباطی بین جزیره قشم و کیش موقعیت خوبی میتواند داشته باشد.
ضیائی با اشاره به اینکه در کل کشور ۶٠ منطقه گردشگری تائید شده است ، گفت: ما در شهرستان بندر خمیر دو منطقه را برای گردشگری در نظر گرفتیم یکی بخش رویدر و دیگری هم کهورستان است برنامه های خاصی در استان پیش بینی شده است.
ویخاطر نشان کرد : در شهرستان اگر شخصی خانه و یا ملکی داشته باشد ما استقبال میکنیم جهت بازسازی و استفاده برای گردشگری و همچنین در بندر عباس حمام گله داری و حمام احمدی بازسازی شدند.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان اظهار کرد: در شهرستان بندر خمیر با تفاهمنامه ای که با شهرداری بسته شده ، قرار براین شد که یکی بازسازی دیوار سدار و دیگری برج خمیر انجام گیرد که ۵۰ درصد از کارها با استان است و ۵۰درصد دیگر با خود شهرداری است و جهت بازسازی تفاهمنامه بسته شده و نیاز مالی هم ندارد ، شهرداری میتواند ماشین آلات در اختیار ما قرار دهد و مابقی کارها با خود ما می باشد.

 

 

ضیائی بیان کرد: در بندر خمیر ۱۲ تا اثر ملی داریم که هیچ استفاده ای نمی شود و معرفی نشده است .

 

 

در پایان مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان وعده داد که پل لاتیدان بندر خمیر را بازسازی خواهند کرد.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی