منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۰
شناسه خبر: 271375
گروه :خبر
13940916000608_PhotoA

فرماندار تگزاس، روز چهارشنبه در ابلاغیه‌ای بر لزوم ادامه تحریم‌های این ایالت علیه ایران در پرتو رفع برخی تحریم‌های دولت آمریکا علیه این کشور تأکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «گرگ آبوت»، فرماندار ایالت تگزاس آمریکا در نامه‌ای خطاب به روسای 5 سازمان در این ایالت تأکید کرده علی‌رغم اقدام دولت فدرال در رفع برخی تحریم‌های ضد ایرانی سیاست این ایالت کماکان، عدم‌سرمایه‌گذاری در ایران خواهد بود.

«دالاس مورنینگ‌نیوز» در گزارشی برای اعلام این خبر نوشت: «اگر قرار بود اعلانیه اوباما برای کاهش تحریم‌ها علیه ایران به سرازیر شدن سرمایه‌گذاری‌هایی در این کشور خاورمیانه منجر شود، “گرگ ابوت” پیامی برای سازمان‌های تگزاس داشت: دست نگاه دارید.»

«آبوت» این نامه را خطاب به مدیران «سازمان بازنشستگی کارکنان تگزاس»، «سازمان بازنشستگی شهری»، «سازمان خدمات بازنشستگی اظطراری»، «سازمان بازنشستگی معلمان» و «سازمان بازنشستگی منطقه‌ای» نوشته است.

در نامه فرماندار تگزاس آمده است: «این نامه را با توجه به آنکه باراک اوباما هفته گذشته اعلام کرد تحریم‌ها علیه ایران را برمی‌دارد، جهت ارائه دستورالعمل‌های لازم به سازمان‌های شما در اجرای قانون “ممنوعیت سرمایه‌گذاری تگزاس در ایران” می‌نویسم.»

«آبوت» در ادامه این نوشته است: «به زبان ساده، سیاست تگزاس، همچنان ممنوعیت استفاده از دلارهای مالیات‌دهندگان برای سرمایه‌گذاری در ایران خواهد بود.»

فرماندار تگزاس، نامه خود را اینطور ادامه می‌دهد: «این تحریم‌ها ضمانت می‌کنند که تگزاس سهم خودش را در جلوگیری از کمک به کشوری که آشکارا دشمن آمریکا و متحدان برون‌مرزی‌اش است، ایفا کرده است.»

 «آبوت» همچنین خاطرنشان کرده که قانون “ممنوعیت سرمایه‌گذاری تگزاس در ایران” سازمان‌های یاد شده را از سرمایه‌گذاری در شرکت‌هایی که با ایران مبادله بازرگانی دارند یا برای آن تجهیزات نظامی تأمین می‌کنند منع می‌کند.

به نوشته فرماندار تگزاس، قانون یاد شده ضمانت کرده که این ایالت به طور مستقیم یا غیرمستقیم به ایران، منفعت مالی نمی‌رساند.

او در پایان نامه‌اش تأکید می‌کند: «با آنکه قانون فعلی تگزاس قید می‌کند که تحریم‌های این ایالت در صورت اقدام رئیس‌جمهور در فسخ تحریم‌های ایران باطل می‌شوند، اما تصمیم اخیر رئیس‌جمهور برای رفع برخی تحریم‌ها علیه ایران، این بند را به کار نمی‌اندازد.»

فرماندار تگزاس توضیح داده که توافق هسته‌ای تنها تحریم‌های مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران را رفع کرده و سایر تحریم‌های غیرهسته‌ای، پابرجا هستند.

بسیاری از ایالت‌‌های آمریکا، جدا از قوانین دولت فدرال، تحریم‌های جداگانه‌ای علیه ایران دارند. در برخی از این ایالت‌ها رفع تحریم‌ها علیه ایران به قید آمیخته با ادعای «عدم حمایت ایران از تروریسم» منوط شده است.

آمریکا مطابق توافق هسته‌ای ایران یا برجام که از هفته گذشته اجرایی شد موظف به رفع تحریم‌های وضع شده به بهانه هسته‌ای علیه ایران است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر