منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۰
شناسه خبر: 239486
گروه :خبر
13921220000627_PhotoA

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه سیاست‌های ترکیه و عربستان در سوریه دفن شده است، از رصد ماهواره‌های دشمن در فضا با رادارهای سپاه خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همایش سوختگان وصل که در دانشکده ادبیات دانشگاه تهران برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: امام(ره) سرچشمه نورانی برای بازیابی هویت مسلمانان و منشا استقلال و عزت مسلمانان و آزادی کشورمان بود و مقام معظم رهبری با هدایت های حکیمانه خود، مفاهیم وحی را در جهان جاری می‌کنند و راه را برای غلبه کفار بر مسلمانان مسدود کرده اند.

وی ادامه داد: حیات و عزت و آرامش و پیشرفت و منزلت همه ما مرهون  شهادت‌ها و جانبازی‌های رزمندگان اسلام است.

سلامی با بیان اینکه دزفول شهری است که منطق مقاومت و فرهنگ ایستادگی و شکوه روح مقاومت یک ملت را در خود پرورش داده است، گفت: سعادت مسلمانان همواره از مسیر جهاد و شهادت عبور کرده اند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران اظهار داشت: از گذشته تا کنون که برادران ما در شرق مدیترانه در سوریه، لبنان، بحرین، عراق و یمن در مقابل منشور ظالمان ایستاده‌اند، مقاومت نقش حیات جاودانه و طیبه را برای ما ترسیم می‌کند.

وی با بیان اینکه نگاهی به تاریخ نشان می‌دهد هجرت مقدمه جهاد و کلید پویایی دنیای اسلام برای حل مشکلات است، تاکید کرد: زمان نمی‌تواند درد کهنگی را بر چهره عاشورا که نماد و اوج مقاومت است بکشاند و عاشورا نمایش جاری فرهنگ و مقاومت در اوج بود.

سلامی تصریح کرد: یک صد سال است اروپا و امریکا مصیبت‌بارترین واقعه های تاریخ را بر مسلمانان وارد کرده اند و دیکتاتورها را بر کشورهای اسلامی مسلط و رژیم صهیونیستی را همچون خنجری در پهلوی اسلام وارد کردند.

جانشین فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه قبل از انقلاب، ایران بخشی از سیاست های منطقه ای و جهانی امریکا بود اما امام(ره) با انقلاب این روند را معکوس کرد، اظهار داشت: در دفاع مقدس، جنگ تحمیلی در سطح جهانی بر علیه ایران آغاز شد و همه دنیا به کمک صدام رفتند که آزمون بزرگی برای ایران بود.

وی ادامه داد: بر اساس معیارهای ظاهری و مادی ایران باید در همان ابتدای جنگ فرو می‌ریخت اما ملت ایران با باورهای عاشورایی ایستاد.

سلامی به موقعیت ما در جنگ اشاره کرد و گفت: در حالیکه توپ‌های ما سهمیه شلیک یک گلوله در روز را داشتند، تانک‌های دشمن که تازه از مسکو آمده بودند از روی کمرشکن به سمت ما شلیک می‌کردند.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: جنگ به ما یاد داد می‌توان در برابر همه قدرت‌های بزرگ به شرط پایمردی و مقاومت ایستاد.

وی با تاکید بر اینکه در جهان امروز باید قدرتمند بود و قدرتمند عمل کرد، گفت: این درس برای تقابل راهبردی ما با نظام سلطه از دفاع مقدس است.

سلامی خاطرنشان کرد: امروز موشک‌های ما می‌توانند دو هزار کیلومتر در آن سوی سواحل ناوهای هواپیمابر را به قعر آب‌ها بفرستند و پهپادهای ما می‌توانند سه هزار کیلومتر آن طرف‌تر به سمت دشمن شلیک کنند و رادارهای ما می‌توانند ماهواره های دشمن را در فضا رصد کنند.

وی تصریح کرد: ما از دفاع مقدس آموختیم باید پیش رویم و از کرخه و کارون و مرزها گذشتیم و فضای تنفس دشمن را تنگ کردیم و به دشمن یاد دادیم دیگر نمی‌تواند از منابع مادی ما برای بازیابی قدرتش استفاده کند.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه به دشمن فهماندیم هرجا به مسلمانان ظلم کند در مقابل او می ایستیم و این را در صحنه های عمل نیز نشان دادیم، اظهار داشت: امروز هیچ نقطه ای از سرزمین‌های فلسطین اشغالی نیست که محل تقاطع آتش‌ لبنانی‌ها و فلسطینی‌ها نباشد.

سلامی در پایان سخنانش سیاست‌های امریکا و اروپا و ترکیه و عربستان در سوریه را دفن شده دانست و گفت: خورشید قدرت‌های بزرگ به مغرب خود نزدیک است و خورشید اسلام در آسمان خواهد درخشید و هیچ قدرتی در جهان نمیتواند جلوی این روند را بگیرد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است