منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۳
شناسه خبر: 199497
گروه :خبر
20150510_085444

رئیس دامپزشکی شهرستان سیریک گفت: سگ های ولگرد در شهر بندر کوهستک مرکز بخش بمانی باعث ترس و دلهره خانواده ها و وحشت کودکان و نوجوانان شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی، مجتبی رهدور افزود:در یک هفته اخیر در این شهر سگ های ولگرد بعلت گرسنگی و تشنگی به چند نفر از کودکان خانواده هایی که منازل آنها در حاشیه و اطراف بیرونی شهر قرار دارند حمله ور شده و خوشبختانه با کمک بموقع اهالی از خطر ( حیوان گزیدگی) نجات یافتند.
این مسئول ابراز داشت : براساس گزارش میدانی و رصد یکی از شهروندان شهر بندر کوهستک متاسفانه در دو روزه گذشته چندین قلاده از سگ های ولگرد با حمله به داخل حیاط و آغل بزها چند راس را مورد حمله قرار داده که چند راس از آنها از ناحیه گردن به شدت مورد آسیب قرار گرفتند.
رهدور خاطرنشان کرد: در سه ماه گذشته در شهر بندر کوهستک و بخش بمانی چندین قلاده از همین سگ های ولگرد به چند نفر از اهالی حمله که از ناحیه پا مورد حیوان گزیدگی شدند.
رئیس دامپزشکی شهرستان سیریک تصریح نمود: با توجه به اینکه شهر بندر کوهستک یکی از شهر توریستی و تفریحی و در روزهای تعطیل و اواخر هفته در طول سال همواره پذیرای میهمانانی زیادی از شهرستان های همجوار می باشد لزوم توجه به امنیت جانی و برقراری ثبات و آرامش روحی و روانی برای خانواده ها برای استفاده از دریا و قدم زدن در سواحل ماسه ای بکر این بندر پبش از هر چیزی دیگر مهمتر به نظر می رسد.
وی با بیان اینکه یکی از مصوبات کمیته ائتلاف سگ های ولگرد معدوم کردن آنها با هماهنگی محیط زیست و اقدام شهرداری ها و اعضای شوراها ی اسلامی شهرها در کنار نهادهای مرتبط با ائتلاف سگ های ولگرد امر ی بسیار ضروری است اظهار داشت: متاسفانه با توجه به حیوان گزیدگی متعدد در سطح بخش بمانی و شهر بندر کوهستک ضرورت توجه به این موضوع برای مقابله با بیماری خطرناک هاری باید بسیار جدی باشد.
رئیس دامپزشکی شهرستان سیریک اضافه کرد: در دو هفته گذشته در روستای مجاور بندر کوهستک منجمله روستاهای واداشت، پالور که در 3 کیلومتری شمال و جنوب این بندر قرار دارد بیش از 4 مورد حیوان گزیدگی وجود داشته که بعد از آزمایشات و بررسی های صورت گرفته بیماری هاری مشخص شده است.
وی یادآور شد: وقتی حیوانی به بیماری هاری مبتلا می شود معمولا علائمی شامل ترس از آب ، نور ، انسان ،خون از دهان و بینی حیوان می ریزد ، اگر حیوان اهلی باشد وحشی می شود و بالعکس اگر وحشی باشد اهلی میشود و حیوان به خوردن غذا اشتها پیدا نمی کند و ضعیف می شود.
انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امروز دفاع در سوریه دفاع از حقانیت دین اسلام است /تکفیری هابه دنبال تخریب چهره اسلام و خط رسول اکرم (ص) هستند حضور ۱۵ شرکت خارجی در دومین نمایشگاه طلا و جواهر کیش توقیف یک فروند شناور و کشف ۳۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در کیش ذلت گاهی از جانب مسئولین به مردم کشور تحمیل می شود/ دولت باید به فکر چرخاندن چرخ های اقتصاد باشد از هنجار شکنی دانشگاه با اجرای موسیقی زنده تا برخورد توهین آمیز با مسئول بسیج علوم پزشکی قاچاق کالا مرکب مرگ جوان سلامگو در محورحسنلنگی-بندرعباس شد رزمایش بیست هزار نفری مدافع حرم در هرمزگان برگزار می شود تکیه بر توان داخلی رمز موفقیت در عرصه دفاع است/ تعهدات بین المللی ابزاری برای حفظ منافع کشورهای زورگوست تردد بیش از ۴۰۰هزار خودور سنگین در محور بندر شهید رجایی به بندرعباس ولایت فقیه استمرار حرکت انبیاست /انتهای لیبرالیسم آزادی اخلاقی و اجتماعی است/ مذاکرات،دستاورد شهدای هسته ای را از چنگمان درآورد