منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۸
شناسه خبر: 315906
گروه :خبر
742837

امام جمعه مشهد مقدس گفت: امام(ره) می‌فرمایند اسلامی که ایستا باشد و در آن تسلیم وجود داشته باشد، اسلام آمریکایی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به  نقل از راه دانا، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد مقدس ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار داشت: این هفته برحسب تقسیم‌بندی که بین هفته کارگر و معلم شد، هفته معلم قرار داده شد، البته در هفته گذشته درباره نقش‌آفرینی کارگران سخنانی ارائه شد، علت اینکه روز شهادت و سالروز شهادت استاد مطهری به عنوان روز معلم نام گرفت به‌خاطر این است که معلم ایده‌آل و آرمانی در پرتو ویژگی‌های این معلم عزیز و عظیم برای مردم ما و انقلاب ما مطلوب است.

وی گفت: مرحوم مطهری یک شخصیت چند بعدی بود و بعد برجسته شخصیت ایشان که شاید معلم آرمانی را در این مرحله قرار دهد شخصیت پدافندی وی در برابر انحرافات فکری و فرهنگی در جامعه دینی بود و مانند یک دیده‌بان مسلح که هم دیده‌بانی می‌کرد و هم دشمن را سرکوب می‌کرد.

امام جمعه مشهد مقدس با اشاره به اینکه جامعه دینی آن روز تحت خفقان حکومت ستمشاهی بود تاکید کرد: ایشان جریان انحرافی را نشانه می‌گرفت و در نطفه خفه می‌کرد و این خاصیت ایشان بود و تا امروز نوشته‌های ایشان در موقعیت‌های بحرانی فرهنگی و فکری به کار آمده است.

آیت‌الله علم‌الهدی گفت: در حقیقت ما بایستی نسبت به آنچه که آن استاد شهید در ارتباط با شرایط آن زمان تهیه کرده است در امروز برای نسل جدید یک بازخوانی نوین داشته باشیم، در آن زمان گروه‌های الحادی و التقاطی وقتی بحث اسلام می‌شد می‌گفتند ما از اسلام فقط انقلابش را قبول داریم و پیدایش جریان التقاط منافقین براساس جریان الحادی مارکسیسم از اینجا شکل گرفت.

وی بیان کرد: بقیه جریان اسلام را اینها قبول نداشتند و جریان عبودیت را قبول نداشتند و نام آن را اسلام انقلابی گذاشته بودند و شهید مطهری می‌فرمودند اسلام قابل تجزیه نیست، مثل سکولارهای امروز که خود را لیبرال دموکرات می‌دانند و اینها همان منافقان التقاطی 30 سال قبل هستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: جریاناتی که این مملکت را به خاک و خون کشیدند با آن منافقان تفاوتی ندارند، لیبرال‌های امروز همان التقاطی‌های گذشته‌اند و شناسایی اینها نیاز به بصیرت دارد.

آیت الله علم الهدی با اشاره به اینکه اسلام ناب از نگاه امام اسلام انقلابی است گفت: ایشان می‌فرمایند اسلامی که ایستا باشد و در آن تسلیم وجود داشته باشد، اسلام آمریکایی است و اسلام ناب نیست و اسلام ناب اسلامی است که انقلاب در آن است و کسی که اسلام انقلابی را قبول ندارد، اسلام آمریکایی را قبول دارد.

وی خاطر نشان کرد: کتب شهید مطهری نیاز به یک بازخوانی دارد و این فداکاری و فعالیت اندیشمندانه معلمان را می‌طلبد، امروز معلم رسالت اولیه‌اش قبل از آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت، پدافند فرهنگی و اخلاقی است، معلم که می‌گوئیم تنها منظورمان معلم آموزش و پرورش نیست، اگر بنا شد فضای تعلیم و تربیت یک فضای ناهنجار فرهنگی شد معلم نمی‌تواند رسالت خود را در این فضای آۀوده فرهنگی اجرا کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: هر چه ناهنجاری در دانشگاه افزایش می‌یابد به همان میزان فرآورده‌های علمی ما نیز دچار تنزل می‌شود، امروز در رتبه 20 و 30 علمی هستیم و این بخاطر ناهنجاری فضای دانشگاه است، به رئیس دانشگاهی عرض کردم شما مدیر یک معبد هستید، شما مدیر یک عبادتگاه هستید و اینجا باید انسان ساخته شود و چرا اجازه می‌دهید اینجا مرکز فسق و فجور باشد، امروز دانشگاه‌های تهران این کار را کرده‌اند که یک دختر دانشجوی ناهنجار به دانشگاه راه داده نشود.

آیت‌الله علم‌الهدی بیان کرد: گفتیم این کار را در مشهد هم انجام دهید، اما این کار صورت نگرفت، بنده 23 سال موفق‌ترین دانشگاه‌های کشور را مدیریت کردم و با محیط آکادمیک نا آشنا نیستم، در دانشگاه دانشجو معصوم و بی‌گناه است.

وی گفت: دشمن چشم طمع به محیط دانشگاه دارد و میدان دانشگاه را برای تهاجم فرهنگی خود انتخاب کرده است. مراقب باشید تبدیل به عمله جریان‌های انحرافی بیرون دانشگاه نشوید.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: آپارتاید جنسی، بی‌حجابی است، اینکه یک بی‌حجاب می‌خواهد خود را ملعبه جنسی یک مشت افراد قرار دهد این آپارتاید جنسی است. شما به این نکته توجه کنید که این روایت مربوط به پیامبر است که در کتاب وسایل الشیعه حدیثی آمده مبنی بر اینکه چه خواهد شد وضع زمان شما که زنان و جوانان فاسد شوند و شما امر به معروف نکنید؟

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: جریان نیروی انتظامی غیرتمند دینی گفته می‌خواهم مقابل فسق و فجور اتومبیل‌ها را بگیرم و آقای مسئول می‌گوید چرا می‌خواهید این کار را بکنید و این همان فرموده پیامبر است که معروف را منکر ببینیم. گفته‌اند این کار، سرکشی در کار و زندگی خصوصی مردم است. مگر مردم در پارک‌هاو اتومبیل‌ها زندگی می‌کنند؟

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است