منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۷
شناسه خبر: 257645
گروه :خبر
13940729000404_PhotoA

دبیرکل سازمان ملل پرتاب راکت به سمت اراضی اشغالی را محکوم کرد اما در قبال حمله توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان سکوت اختیار کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، به دنبال درخواست «دانی دانون» نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل از دبیرکل این نهاد برای محکوم کردن پرتاب راکت به جنوب اراضی اشغالی، «بان کی‌ مون» این موضوع را محکوم کرد اما اشاره‌ای به حمله این رژیم به جنوب لبنان و دمشق نکرد.

 بان‌کی‌مون بدون هیچ گونه اشاره‌ای به حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به دمشق و همین‌طور جنوب لبنان، پرتاب راکت به سمت اراضی اشغالی را نقض قطعنامه 1701 دانست که باعث پایان جنگ دوم لبنان شد.

وی صرفا با اشاره به اقدام اسرائیل در پرتاب راکت به سمت جنوب لبنان گفت، نیروهای یونیفل (نیروهای حافظ صلح سازمان ملل) با همکاری نیروهای مسلح لبنان و نظامیان رژیم صهیونیستی در حال بررسی موضوع هستند.

بان کی مون نقض قطعنامه 1701 را محکوم کرد و از همه طرف‌ها خواست خویشتن‌داری کنند و برای جلوگیری از بیشتر شدن تنش، با نیروهای یونیفل همکاری کنند.

وی با بیان اینکه همه طرف‌ها باید به این قطعنامه عمل کنند و به آن احترام گذارند، اظهار داشت: «سازمان ملل متحد متعهد است با همه طرف‌ها همکاری کند تا اطمینان یابد آرامش در جنوب لبنان حفظ خواهد شد».

یکشنبه شب رژیم صهیونیستی به بهانه پرتاب شدن راکت به سمت جنوب اراضی اشغالی، جنوب لبنان را هدف قرار داد. این درگیری بعد از شهادت «سمیر قنطار» یکی از فرماندهان ارشد مقاومت در دمشق شروع شد که گفته شده در اثر حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به دمشق رخ داده است. اما جالب اینجاست که دبیرکل سازمان ملل در بیانیه‌ خود هیچ اشاره‌ای به دو حمله اسرائیل به دمشق و جنوب لبنان نکرده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است