منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۷
شناسه خبر: 206542
گروه :خبر
13940319000212_PhotoA

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران با تاکید بر اینکه سپاه و بسیج فراتر از احزاب و سازمان‌ها بوده و خود را برای حزب یا فرد خاصی هزینه نمی‌کند، گفت: سپاه و بسیج معیارها را مطرح می‌کند.

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حجت‌الاسلام علی سعیدی در نشست صمیمی با کارکنان سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه پاسداری یک ارزش، تکلیف و امتیاز الهی است و باید از آن صیانت شود، اظهار کرد: اگر پاسداری لطمه ببیند قطعا از اذهان عموم خارج می‌شود چرا که ارزش پاسداری به ایثار، شهادت‌طلبی و قانونمندی است.

وی گفت با بیان اینکه برای حفظ جایگاه ارزشمند پاسداری باید ابتدا پاسدار خود باشیم و بعد پاسدار انقلاب اسلامی،‌ اظهار داشت: بصیرت و بیداری و استقامت بر مواضع رهبری و عمل به نسخه و راه حل‌هایی که طبیب جامعه دینی ارائه می‌کند برای همه مردم و امت انقلابی ضروری است، اما برای سنگرنشینان و مدافعان انقلاب دارای حساسیت و اهمیت بیشتری است چرا که دفاع از حق و تلاش برای اصلاح دیگران بدون اصلاح خود امکان ندارد و پیشتازی و سنگرنشینی اسلام و انقلاب، آمادگی و توانمندی فکری و عملی افزون‌تری را طلب می‌کند.

وی افزود: امروز جغرافیای جهان اسلام دستخوش توطئه‌های ننگین آمریکا شده است و رسالت ما در شرایط کنونی این است که اسلام ناب محمدی (ص) را به دنیا معرفی کنیم چرا که دنیای امروز تشنه این اسلام ناب است و باید پاسداران همه توان خود را در این راستا به کار گیرند.

 سعیدی در ارتباط با تهدیدات و مسائل منطقه خاورمیانه گفت: در طول تاریخ تقابل کفر و اسلام بوده و از یک طرف ایران اسلامی و از طرف دیگر جبهه گسترده‌ای به نام آمریکا و هم پیمانانش قرار دارند.

وی اظهار کرد: نفوذ منطقه‌ای و جهانی جمهوری اسلامی ناشی از قدرت مقاومت ملت ماست و این موجب شده که استکبار در برابر ما سر تعظیم فرود آورد.

سعیدی با بیان اینکه منطقه خاورمیانه امروز با دو چالش جنگ‌های نیابتی و اسلام بدلی روبرو بوده است گفت: نظام سلطه دنبال براندازی انقلاب بود و در 36 سال با همه توان در هر عرصه‌ای برای براندازی نظام وارد شد.

سعیدی تنگه باب‌المندب را استراتژیک ارزیابی کرد و گفت: روزانه بیش از 7 میلیون بشکه نفت از طریق این تنگه رد و بدل می‌شود که در اختیار نیروهای انقلابی یمن قرار دارد.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به تلاش‌های آمریکا برای کنترل انقلاب‌های منطقه گفت: آنها شیوه‌های مختلفی به کار گرفتند و اولین اقدام آنها حضور فیزیکی بود که بعد‌ها متوجه شدند دچار اشتباه استراتژیکی شده‌اند و هزینه‌های سنگینی برای آن پرداختند.

سعیدی با بیان اینکه ویژگی جنگ تمدن‌ این بود که آمریکا مستقیما وارد موضوع مقابله با جهان اسلام شده بود، اضافه کرد: شکست‌های پی در پی باعث توطئه جدید آنها یعنی جنگ‌های نیابتی شد و در این جنگ‌ها با پول و نیروی منطقه مسلمانان بدترین خسارات را ایجاد کرده‌اند.

نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به شکل‌گیری بیداری اسلامی اظهار کرد: بازیگر اصلی این جنگ‌ها آمریکا بوده در حالی که جریان دیگری مانند کشورهای عربستان، قطر و ترکیه پول و پشتیبانی لجستیکی این جنگ‌ها را بر عهده دارند.

وی تاکید کرد: نقطه فشار امروز بر روی سوریه و عراق قرار دارد و تلاش بر این است که ارتباط میان سوریه، ایران، عراق، حزب‌الله و غزه قطع شود و این خط مقاومت را قطع کنند.

 سعیدی با بیان اینکه نظام سلطه 3 مدل از حکومت اسلامی، یکی اسلام سلفی و تکفیری، اسلام سکولاریزه شده ترکیه و شیعه افراطی که توسط برخی محافل داخلی ترویج می‌شود اظهار کرد: یکی از راهبرد‌های انقلاب اسلامی، ترویج اسلام ناب محمدی (ص) به جامعه و دنیا توسط سپاه است و پاسداران باید نقش ارزشمندی در تحقق این مهم داشته باشند.

وی همچنین در بخش پایانی صحبت‌های خود با تاکید بر اینکه سپاه و بسیج فراتر از احزاب و سازمان‌ها بوده و خود را برای حزب یا فرد خاصی هزینه نمی‌کند، گفت: سپاه و بسیج معیارها را مطرح می‌کند.

سعیدی با بیان اینکه سپاه و بسیج هرگز به صورت مصداقی در انتخابات وارد نمی‌شود، تاکید کرد: سپاه تنها چارچوب‌ها و معیارها را تبیین می‌کند و این به معنای دخالت در انتخابات نیست.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است