منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۱
شناسه خبر: 273403
گروه :خبر
13941105000852_PhotoA

یک اندیشکده آمریکایی در گزارشی به موضوع دستگیری تفنگداران آمریکایی در قلمروی آبی ایران پرداخت و آن‌را نشانی از عزم سپاه در دفاع از کیان کشور و درک از موقعیت‌های حساس دیپلماسی نام نهاد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس،  اندیشکده آمریکایی «بلفر» در گزارشی به موضوع دستگیری تفنگداران آمریکایی در قلمروی آبی ایران پرداخت و نوشت:دستگیری تشنج ساز تفنگداران آمریکایی در خلیج فارس از سوی نیروی دریای سپاه انقلاب اسلامی  می‌توانست اجرای برجام را به تاخیر اندازد.

بر اساس این گزارش، سپاه ایران با انتشار خبر این حادثه و پخش تصاویر آن  به جهان از این فرصت برای آشکار کردن مسیر آینده سیاست خارجی  ایران در پی برجام ، راهی که می‌توان آن‌را انقلابیگری عملی نامید، نشان داد. قانون گذاران آمریکایی نیز ترجیحا به جای دیدگاه صمیمیت خصمانه یا دیپلماتیک باید با درایت پیچیدگی ذاتی  پشت تصمیم گیری ایران و درستی اقدامات این کشور را درک کنند.

اندیشکده بلفر در خاتمه این مطلب با صراحت نوشت: نیروهای سپاه پاسداران ایران با دستگیری و آزادی تفنگداران آمریکایی عزم راسخ خود در دفاع از یک ایران انقلابی و نیز تعهد خود به توافق هسته‌ای و دیپلماسی بزرگتر احتمالی آینده را نشان دادند . از سویی نمایش بی‌پروای دستگیری نیروهای آمریکایی ، که موجب خجالت آمریکا شد، برای نمایش قدرت و اعتماد به نفس انقلابی به مخاطبان داخلی و بین‌المللی در هنگامه روز اجرای توافق هسته‌ای  و رفع تحریم‌ها بود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
توقیف یک فروند شناور و کشف ۳۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در کیش ذلت گاهی از جانب مسئولین به مردم کشور تحمیل می شود/ دولت باید به فکر چرخاندن چرخ های اقتصاد باشد از هنجار شکنی دانشگاه با اجرای موسیقی زنده تا برخورد توهین آمیز با مسئول بسیج علوم پزشکی قاچاق کالا مرکب مرگ جوان سلامگو در محورحسنلنگی-بندرعباس شد رزمایش بیست هزار نفری مدافع حرم در هرمزگان برگزار می شود تکیه بر توان داخلی رمز موفقیت در عرصه دفاع است/ تعهدات بین المللی ابزاری برای حفظ منافع کشورهای زورگوست تردد بیش از ۴۰۰هزار خودور سنگین در محور بندر شهید رجایی به بندرعباس ولایت فقیه استمرار حرکت انبیاست /انتهای لیبرالیسم آزادی اخلاقی و اجتماعی است/ مذاکرات،دستاورد شهدای هسته ای را از چنگمان درآورد سواحل مکران ما را به چهارگوشه جهان وصل می کند/ احداث بزرگترین موج شکن کشور در جاسک توسط ارتش درمان به موقع ایدزعامل مهم کنترل بیماری در جامعه است / وجود ۱۰۰ هزار فرد مبتلا به ویروس ایدز ناشناس در کشور