منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۰
شناسه خبر: 271569
گروه :خبر
image608331
 

جریان خاص بدنبال مقابله با جوانان انقلابی و حزب الهی؛

سومین هشدار رهبرانقلاب بعد از ۶ ماه در خصوص متهم کردن جوانان انقلابی به تندروی

چندی پیش رهبرمعظم انقلاب در این دیدار با هزار جوان دانشجو که به مدت ۱۸ ساعت طول کشید، قشر دانشجو را قشری ممتاز خواندند و تأکید کردند: مهمترین فریضه دانشجویی آرمانخواهی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، ایشان، با رد تفکری که آرمانخواهی را مخالف واقع گرایی می داند، اظهارکردند: آرمانگرایی مخالف محافظه کاری است نه واقع گرایی.

در این نشست صمیمی “سختگیری در مقابل تشکلهای انقلابیِ دانشجویی”، محور انتقاد یکی از دانشجویان بود که رهبر انقلاب در این خصوص خطاب به وزیران علوم و بهداشت تأکید کردند: حرفهای تشکلهای دانشجویی انقلابی و اسلامی همان حرفها و مطالبات ماست و افرادی که در دانشگاهها، کارها و مسئولیتهای کلیدی در دست دارند مطلقاً نباید بر این تشکلها سختگیری و فضای فعالیت آنان را محدود کنند.

*دومین هشداررهبرانقلاب در خصوص مقابله با عناصر مؤمن و انقلابی در دانشگاه ها

این سخنان نشان اهمیت و توجه به دانشجویان متعهد و انقلابی در دانشگاه ها و جایگاه مهم تشکلهای انقلابیِ دانشجویی نشان می دهد اما ایشان بعد از ۳ ماه مجددا در سخنان خود در روز گذشته و در جمع شرکت‌کنندگان در نهمین همایش ملی “نخبگان فردا”  نیز مجددا بر این موضوع تاکید کردند.

ایشان در این دیدار به جمعی از دانشجویان و استعدادهای برتر علمی کشور، توصیه‌ها و هشدارهای مهمی به نخبگان و مسئولان بیان کردند و با تأکید بر لزوم جدی گرفته شدن بنیاد نخبگان به عنوان یک بنیاد ملی و راهبردی و همچنین ایجاد زمینه برای نقش‌آفرینی عملی استعدادهای جوان در جامعه، شرکت‌های دانش‌بنیان را یکی از پایه‌های اصلی اقتصاد مقاومتی دانستند و گفتند: آینده‌ی کشور به برکت اهداف، شعارها و حرکت انقلابی جامعه و حضور انبوه نخبگان جوان و حرکت عظیم و پرشتاب علمی و فناوری که آغاز شده است.

“ترجیح دادن روحیه‌ی جهادی بر روحیه‌ی تافته‌ی جدابافته بودن” دومین سفارش پدرانه‌ی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به جوانان نخبه بود.
ایشان یکی از آفت‌های افراد صاحب‌امتیاز را “احساس تافته‌ی جدابافته بودن” دانستند و خاطرنشان کردند: این، یک بیماری شخصیتی است که نباید بگذارید در شما رشد کند و تنها راه مقابله با آن نیز تقویت “روحیه‌ی جهادی” و انجام دادن کار با همه‌ی توان برای خدا و به‌عنوان یک وظیفه است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به جریانی که بدنبال شناسایی نخبگان علمی کشور و هدایت آنان به خارج است، مسئولان را به هوشیاری در قبال این موضوع توصیه کردند و گفتند: هشدار دیگر من درخصوص مقابله برخی مسئولان، مدیران و اساتید در دانشگاهها، با عناصر مؤمن، انقلابی و متعهد است که وزرا باید در این قضیه کاملاً هوشیار باشند و اجازه چنین کاری را ندهند.

* سومین هشدار رهبرانقلاب در خصوص متهم کردن جوانان انقلابی به تندروی

اما حالا با گذشت ۹۷ روز از آخرین تاکید نسبت به جریان عناصر مؤمن، رهبر انقلاب در دیدار با دست اندرکاران انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره  مجلس خبرگان درخصوص تشویش اذهان عمومی به برخی رفتارها و سخنان نسنجیده نسبت به جریان مومن و حزب اللهی، گفتند: برخی دائماً کلمه «تندروها» را تکرار می کنند که منظور آنها جریان مومن و حزب اللهی است، در حالیکه نباید جوانان انقلابی و حزب اللهی را متهم به تندروی کرد زیرا این جوانان با اخلاصِی تمام و با همه وجود در میدان حاضرند و هرگاه که دفاع از مرزها و دفاع از هویت ملی لازم باشد، وسط میدان هستند.
ایشان تأکید کردند: نباید به صرف یک اتفاق بسیار بد و غلط همچون حمله به سفارت عربستان، پای حزب اللهی ها و جوانان مؤمن و انقلابی را وسط بکشند.
رهبر انقلاب اسلامی گفتند: عقل و فهم همین جوانان انقلابی و حزب اللهی، و تحلیل آنان در مورد مسائل در موارد زیادی، از برخی بزرگ ترها بهتر است و نباید این جوانانی که سینه چاک انقلاب و اسلام هستند به بهانه حمله به سفارت عربستان و یا قبل تر، حمله به سفارت انگلیس که هر دو به ضرر کشور و اسلام است و بنده هم بدم آمد، تضعیف شوند و مورد تهاجم قرار گیرند.

اکنون با توجه به تاکید رهبر انقلاب بر این موضوع و بعد از گذشت بیش از ۶ ماه، می توان دریافت که این مهم جدی گرفته نشده و کسانی که نسبت به این امر کوتاهی می کنند و یا رفتار نسنجیده ای دارند، باید کاملاً هوشیار باشد و دیگر اجازه چنین کاری را به خود ندهد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است