منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۰
شناسه خبر: 204815
گروه :خبر
13940229000775_PhotoA

مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید که سندی محرمانه میان ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای حل و فصل پی‌ام‌دی نگاشته شده که کاخ سفید از محتوای آن آگاه و راضی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، کنفرانس خبری کاخ سفید امشب با توضیحات «سوزان رایس» مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا در خصوص سفر دوره‌ای اوباما به آفریقا آغاز شد.

رایس گفت که اوباما در چهارمین سفر آفریقایی خود به کنیا و اتیوپی می‌رود و در این دو کشور در خصوص ارتقای همکاری‌های تجاری با مقامات دو کشور گفت‌وگو خواهد کرد.

رایس تأکید کرد که در سفر به اتیوپی، نقطه‌نظرات ایالات‌متحده در خصوص حقوق مخالفان دولت و آزادی‌های مدنی به مقامات این کشور گوشزد خواهد شد.

مشاور امنیت ملی اوباما با اشاره به حضور بوکوحرام و داعش در قاره آفریقا، یکی از محورهای مذاکرات رئیس‌جمهور آمریکا و رهبران آفریقایی را مبارزه با تروریسم دانست.

سوزان رایس به خشونت‌های خونبار سودان جنوبی پس از استقلال هم اشاره کرد و گفت که اتفاقات این کشور باعث نگرانی و ناراحتی است و آمریکا برای بازگشت صلح و رفاه عمومی به جوبا، تلاش خواهد کرد.

در ادامه رایس به سوالات ایران‌محور خبرنگاران پاسخ داد.

مشاور اوباما گفت: «توافقی خوب و قوی با ایران منعقد کردیم که با روشی قابل راستی‌آزمایی، جلوی دستیابی این کشور به سلاح هسته‌ای را می‌گیرد.»

خبرنگاری در خصوص احتمال ارائه نشدن برخی اسناد مربوط به توافق وین به کنگره پرسید.

رایس گفت که همه اسنادی پیش‌نویس آنها توسط آمریکایی‌ها نگاشته شده، اسنادی که آمریکا در نوشتن پیش‌نویس آن همکاری داشته و در کل همه اسنادی که پس از توافق وین به دست دولت آمریکا رسیده، برای بررسی به نمایندگان کنگره ارائه شده است.

مشاور امنیت ملی اوباما افزود: ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی البته اسنادی در خصوص حل و فصل جنبه نظامی احتمالی برنامه هسته‌ای این کشور تهیه کرده‌اند که منتشر نشده ولی ما این اسناد را دیده‌ایم و از محتوای آن رضایت داریم.

در ادامه، «جاش ارنستِ» سخنگو هم در خصوص توافق هسته‌ای و موضع اوباما در قبال آن سخن گفت.

ارنست به سخنرانی سه‌شنبه اوباما پس از اعلام توافق اشاره کرد و گفت: «رئیس‌جمهور حرکتی را شروع کرد و ما هم آن را ادامه می‌دهیم؛ رئیس‌جمهور خواست به مردم آمریکا بگوید که چگونه از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای جلوگیری شد و اصلاً چرا باید برای حفظ امنیت ملی خودمان، از دستیابی ایران به بمب اتم جلوگیری می کردیم.»

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است