منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۰
شناسه خبر: 258421
گروه :خبر
13940315000418_PhotoA

وزیر امور خارجه سوریه که به چین سفر کرده است، اعلام کرد که دمشق آماده شرکت در مذاکرات صلح در «ژنو» سوئیس برای حل بحران این کشور است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «ولید المعلم» وزیر امور خارجه سوریه امروز پنجشنبه اعلام کرد که کشورش آماده شرکت در مذاکرات ژنو است که قرار است برای حل بحران سوریه انجام بشود.

ولید المعلم گفت که «مقامات سوریه آماده مشارکت در گفت‌وگو‌های صلح در ژنو هستند»، و امیدوارند که «گفت‌وگو به سوریه کمک کند تا دولت وحدت ملی داشته باشد».

معلم که دو روز گذشته وارد چین شده است، صبح امروز پنجشنبه این خبر را در جمع خبرنگاران و در حضور «وانگ یی» همتای چینی خود در پکن اعلام کرد.

در مقابل وانگ یی نیز اعلام کرد که دولت سوریه آمادگی خود را برای توقف درگیری در برخی مناطق با هدف آغاز عملیات صلح با معارضان را اعلام کرده است.

وزیر خارجه چین علاوه بر این خبر داد که پکن مبلغ 6.2 میلیون دلار برای کمک‌های بشردوستانه به سوریه اختصاص داده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است