منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ - ۶:۵۶
شناسه خبر: 359557
گروه :خبر
img_6989

مدیر انجمن ضایعات نخاعی هرمزگان با بیان اینکه تعداد افراد معلول ضایعات نخاعی در کل استان ۳۷۳ نفر هستند، افزود: بیشترین این تعداد افراد معلول، مربوط و به مرکز استان است و شهرستان میناب رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از رودان نیوز؛ فرشید معنائی مدیر عامل انجمن ضایعات نخاعی هرمزگان در حاشیه برگزاری کارگاه آموزش توانمندسازی معلولین ضایعات نخاعی شهرستان رودان، اظهار کرد: افراد مبتلا به ضایعات نخاعی مستقیم تحت پوشش انجمن ما هستند و به دیگر معلولین نیز در زمینه اشتغال و آموزش مهارتهای فنی حرفه ای می توانیم خدمات ارئه دهیم.

وی با بیان اینکه تعداد افراد معلول ضایعات نخاعی در کل استان ۳۷۳ نفر هستند، افزود: بیشترین این تعداد افراد معلول، مربوط به شهرستان بندرعباس است و میناب رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.

معنائی ادامه داد:ضایعات نخاعی به دلیل افزایش تعداد خودرها و نبود استاندارهای لازم در حال افزایش است و علت اصلی این افزایش، سوانح رانندگی است و هرساله ۱۰ تا ۱۵ درصد شاهد ازدیاد آن هستیم.

مدیر انجمن ضایعات نخاعی هرمزگان دومین عامل ضایعات نخاعی در استان را مادرزادی دانست و گفت: به خاطر عدم مراقبت های زمان بارداری، فقر آهن و سوء تغذیه مادر، فرزند معلول به دنیا می آید و طبق آمار سالهای قبل ۲درصد بوده ولی متأسفانه الآن به ۶ درصد رسیده است.

وی هدف عمده انجمن ضایعات نخاعی هرمزگان، آموزش روش مواجه با معلولین نخاعی و توانمندسازی افراد معلول عنوان کرد و افزود: یک تیم پزشکی متشکل از پزشک، مددکار، روانشناس و کارشناس در خود شهرستان حضور می یابد و لوازم مورد استفاده در جهت درمان فرد معلول خدمات ارئه می دهند و گام دیگر در جهت توانمندسازی برای اشتغال پایدار و خودکفایی خود معلول انجام می دهند.

معنائی اضافه کرد: اگر از طرف مسئولین و یا خیرین هرشهرستان مکانی برای ایجاد کارگاه آموزش مهارتهای فنی حرفه ای در اختیار انجمن قرار بگیرید، ما می توانیم ا کارگاه را به تمام تجهیزات و مربی آموزش مجهز کنیم و حداقل باید ۲۵ نفر متقاضی آموزش در آن مکان باشد که ما بتوانیم آن را عملی کنیم و لازمه ایجاد این کارگاه حضور خود معلول است.

مدیر انجمن ضایعات نخاعی هرمزگان خاطرنشان کرد: در تمام رشته ها بخصوص در صنایع دستی که زمینه کار فراهم است می توانیم افراد معلول را آموزش بدهیم.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است