منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۶
شناسه خبر: 182555
گروه :خبر

در ادامه اقدامات تفرقه‌افکنانه ریاض،‌ یک پایگاه آمریکایی گزارش داد از ابتدای سال ۲۰۱۵ مقامات سعودی این سوال تبعیض‌آمیز را در صفحه مشخصات مسلمانان متقاضی انجام سفر حج می‌پرسند که «آیا شما شیعه هستید؟»

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، یک پایگاه آمریکایی از اقدام تبعیض‌آمیز و بی‌سابقه ریاض علیه مسلمانان شیعه متقاضی انجام سفر حج خبر داد.
در گزارش «کامیونیتی دیجیتال نیوز» با عنوان «(عربستان) سعودی شیعیان در جستجوی سفر حج را هدف قرار می‌دهد»، آمده است: «”آیا شما شیعه هستید؟” این سوالی است که مسلمانان مجبور هستند به عنوان بخشی از روند درخواست برای سفر حج به آن پاسخ دهند».

سوال جدید عربستان سعودی از زائران حج+عکس

این پایگاه آمریکایی همچنین نوشت: «عربستان سعودی در حال اجبار شیعیان برای برچسب زدن به خودشان(به عنوان شیعه) هستند همانند کاری که هیتلر با یهودیان کرد».

در این مطلب با اشاره به تبعیض‌های ریاض علیه شیعیان هم می‌خوانیم: «متاسفانه مقامات سعودی اقداماتی برای سیاسی کردن مراسم حج کرده‌اند و به مسلمانان شیعه بی‌احترامی کرده‌اند».

در این گزارش همچنین آمده است: «مقامات سعودی از پروپاگاندای ماموران و نیروهای ایران برای مستثنی کردن و خارج کردن شیعیان از جامعه خودشان(اجتماع مسلمانان) و فشار بر آنها به عنوان نیروهایی خارجی(خارج و جدا از اسلام) استفاده کرده‌اند».

«کامیونیتی دیجیتال نیوز» تاکید کرد: «برای اولین بار، امسال(سال جاری میلادی) مقامات سعودی سوالی را در درخواست مجوز حج گنجاندند که بر مبنای آن به طور خاص از متقاضی(حج) پرسیده می‌شود آیا او شیعه است».

در ادامه گزارش مذکور هم تاکید شده است: «این اقدام تبعیض آشکار نسبت به شیعیان است چرا که عربستان سعودی حتی در درخواستهای تقاضا(برای سفر حج) در حال جدا کردن مسلمانان شیعه از دیگران هستند. عربستان سعودی تاریخ طولانی از تبعیض در قبال مذاهب گوناگون دارد. این اقدام نه تنها تبعیض‌آمیز است بلکه مسلمانان شیعه را از حق شرکت در حج محروم می‌کند».

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی