منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۷:۲۳
شناسه خبر: 313655
گروه :خبر
422124935_83986

جمعی از مردم روستای رمچاه قشم به اعتراض در خصوص فروش سواحل در محدوده این روستا پرداختند و از معاون محترم رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور خواهان بررسی جدی در این خصوص شدند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از پایگاه خبری قشم آزاد ،  پروژه پرکردن ساحل  شهر قشم وقتی آغاز شد نامه‌ نگاری‌ هایی به تمامی دستگاه‌های ذی‌ ربط و مسئولان دولتی صورت گرفت ولی همچنان این طرح ادامه یافته و همه و همه در جنایت پرکردن ساحل و دریا یا حضور داشته‌ اند و یا نظاره‌ گر بوده اند.

422124935_83986

در همین راستا مردم روستای رمچاه قشم اقدام به دلنوشته ای کرده اند که در ادامه به آن می پردازیم .

 

به اطلاع همه شهروندان باغیرت قشمی و همه مسولین محترم استانی و کشوری و لشکری رسانید تا چاره ای برای جلو گیری از فروش سواحل زیبا و بکر قشم که توسط مدیران انتصابی دولت تدبیر و امید به چوب حراج گذاشته شده است و از این سواحل بعنوان کالای سرمایه ای به منظور ایجاد درآمد برای سازمان به بهانه صرف آن در جهت عمران و آبادی قشم به نازل ترین قیمت می فروشند و بخشى از این درآمدها را صرف تفریحات خارج از کشور خود می نمایند را بیندیشند .

 

ما گروهی از شهروندان اهل روستای رمچاه پس از شنیدن خبر فروش زمین به مساحت بیش از ۲ هکتاراز اراضی همجوار ساحل طلایی قشم (پلاژ سیمین) توسط یکی از مدیران همیشه غایب و خود محور سازمان به نام ((الف ش)) به شخصی به نام آقای (م -د ) ایرانی مقیم خارج از کشور و نماینده وى به نام (………) از بومى هاى قشم و صاحب نام که پیگیری امورات وی را در این خصوص بعهده دارد بر آن شدیم که تحقیقات خود را در خصوص فروش سواحل ادامه دهیم و سرانجام طی آخرین بررسی و تحقیقات به دست آمده به این نتیجه رسیدیم که نه تنها فروش سواحل یاد شده فوق به قیمت غیرقیمت واقعی صحیح می باشد بلکه از زمان شکل گیری منطقه آزاد قشم هیچ دوره ای مثل این دوره اینگونه یکه تازی در فروش و حراج سواحل از سوی برخی مدیریتهای ذیربط سازمان به چشم نمى خورد.

 

فروش سواحلی که سرمایه ای ملی برای نسل های آینده است با بی تدبیری برخی از مدیران بی سابقه زمین و مستغلات سازمان و در سکوت جوامع محلی پشت درهای بسته به چوب حراج گذاشته و معامله می گردد .
نمیدانیم چه دستهای پنهان و ناشناخته ای پشت این قضایا نهفته است ؟
شنیده ایم که سازمان بخشی از هزینه های خود را مى بایستی با فروش زمین تامین نماید اما این امر قانونی برای برخی از مدیران بی تجربه اشتباه تفهیم شده ، چرا که فروش سواحل بدون رعایت حریمهای قانونی و ۶٠ مترى دریا بدون شک خیانت بزرگی به جامعه محیط زیست محسوب میگردد .
اکنون ما شهروندان قشمی مخصوصا اهالی روستای رمچاه از همه مسولین محترم از بخشدار و فرماندار تا استاندار و نمایند گان خود در مجلس شورای اسلامی و همچنین از سرکار خانم ابتکار رییس سازمان محیط زیست کشور خواستاریم در جهت باز پس گیری این میراث و سرمایه ملی از خریدارى که خودش در خارج از کشور سکونت دارد و مجازات عاملان فروش آن از هیچ کوششی دریغ ننمایند.
در این خصوص نامه ای جهت استحضار به رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای ارسال خواهد گردید و تا حصول نتیجه قطعی و احقاق خواسته به حق خود که خواسته عموم شهروندان قشمی است کوتاه نخواهیم آمد.
من الله توفیق/گروهی از اهالی با تعصب روستای رمچاه و شهروندان قشمی.

 

گفتنی است ” قانون مصوب ۲۵مرداد سال ۱۳۴۵ خورشیدی، حریم خلیج فارس و دریای عمان را۶۰ متر از آخرین نقطه مد دریا تعیین کرده و هرگونه ساخت و سازی در آن ممنوع شده است اما چند سالی است که حرمت این حریم در جزیره قشم را عده ای خاص شکسته اند و محیط زیستی که حیاث جانداران دریایی زیادی است نیز نابود می کنند .
انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند