منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۶
شناسه خبر: 259495
گروه :خبر
image577629
 

از برگزاری آزمون استخدامی 5 هزار نفری تا تصمیم برای جذب 12 هزار نفر دیگر؛

سوء مدیریت دولت در برگزاری آزمون استخدامی آموزش پرورش

با گذشت چندین ماه از برگزاری آزمون ۵ هزار نفری و بلاتکلیفی داوطلبان آن ،سرنوشت ۱۲ هزار نفر دیگری که به بدنه آموزش و پرورش وارد می شوند، در هاله ای از ابهام است و با این تفاسیر چند سالی از عمر خود را باید سماق بمکند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، بر اساس اخبار منتشر شده از سوی دولت در بودجه سال آینده آموزش و پرورش مجاز به برگزاری آزمون برای جذب ۱۲ هزار نفر در سیستم آموزش و پرورش می باشد.

در همین راستا جبار کوچکی نژاد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به خبرنگار نمره ۲۰ گفت:به زودی تعداد زیادی از معلمان در وزارت آموزش و پرورش بازنشسته خواهند شد از همین رو این وزارتخانه با کمبود شدید نیرو مواجه می شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: از آنجایی که وزارت آموزش و پرورش یک نهاد حاکمیتی محسوب می شود در ازای خروج نیروهای بازنشسته باید نیروهای جدید به این نهاد وارد شوند .

کوچکی نژاد اظهار داشت: بر این اساس آموزش و پرورش نیاز به جذب حدود ۵۰ هزار نفر دارد و نمی توان به جذب ۱۲ هزار نفری اکتفا کرد چرا که این نیاز به شدت در هنرستان ها و مناطق محروم احساس می شود.

وی در خصوص تاخیر در اعلام نتایج آزمون ۵ هزار نفری آموزش و پرورش اعلام کرد: عدم مدیریت درزمان برگزاری این آزمون سبب شده است که با وجود گذشت چندین ماه هنوز اسامی پذیرفته شدگان اعلام نگردد و علاوه بر بلاتکلیفی این افراد فرایند آموزش و مشغول به کار شدن آن ها یک سال به تعویق بیفتد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: بر اساس مصوبه مجلس اولویت استخدام با معلمان پیش دبستانی و حق التدریسی می باشد اما در مناطق محرومی که کمبود معلم وجود دارد آموزش و پرورش می تواند کمبود نیروی این مناطق را با جذب نیروهای بومی تامین کند.

اما این سوال مطرح می شود که چرا با وجود کمبود ۵۰ هزار نیرو در وزارت آموزش و پرورش تدبیری صورت نمی گیرد و نیروی جایگزین به این نهاد وارد نمی شود؟

متاسفانه استفاده از نیروهای بازنشسته و بازگرداندن آن ها به کار یکی از اقدامات دولت یازدهم می باشد که سبب آسیب به آموزش کشور شده است چرا که یک فرد بازنشسته توانایی و حوصله کافی برای آموزش و اداره کردن دانش آموزان را ندارد.

حال باید منتظر بنشینیم و ببینیم با گذشت چندین ماه از برگزاری آزمون ۵ هزار نفری و بلاتکلیفی داوطلبان سرنوشت آن ۱۲ هزار نفر دیگر که به بدنه آموزش و پرورش وارد خواهند شد چه می شود با این تفاسیر چندین سال وقت می برد تا  اسامی پذیرفته شدگان اعلام شود و قطعا در آن زمان نیروهای بازنشسته هم چند برابر خواهد شد.

الهی چنان کن سرانجام کار تو خوشنود باشی و ما رستگار!!!!!!!!

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است