منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۹:۴۰
شناسه خبر: 348785
گروه :خبر
998

در هفته دولت و با حضور مشاور عالی استاندار سه پروژه بهداشت و درمان در روستای کمشک بستک افتتاح شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه، در هفته دولت و با حضور دکتر حقیری زاده مشاور عالی استاندار سه پروژه بهداشت و درمان در روستای کمشک بستک افتتاح شد.

محمد رسول رحمان شناس مدیر شبکه بهداشت و درمان بستک گفت: واحد دندانپزشکی، ساختمان آزمایشگاه تشخیص طبی و واحد اورژانس، پروژه هایی است که امروز و به مناسبت هفته دولت در مرکز بهداشتی درمانی روستای کمشک بستک افتتاح شد.

وی هزینه ساخت و تجهیزات این سه پروژه را 10 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: از این مقدار 4 میلیارد و 500 میلیون ریال آن توسط خیرین اهدا گردید.

رحمان شناس درباره اهداف طرح تحول نظام سلامت اظهار کرد: در راستای این طرح، پرداخت مستقیم بیماران بستری شده دارای بیمه پایه به میزان 6 درصد کل هزینه های بستری و بیمه شدگان بیمه روستایی با نظام ارجاع به میزان 3 درصد هزینه ها در بیمارستان های دولتی است و جلوگیری از ارجاع بیماران برای خرید دارو، تجهیزات و لوازم مصرفی پزشکی و خدمات تشخیصی درمانی به خارج از بیمارستان و تامین کلیه خدمات مذکور توسط بیمارستان، از سایر اهداف طرح تحول نظام سلامت است.

وی دستاوردهای بهداشت و درمان شهرستان را در دولت تدبیر و امید را در سال 94 و 95 این موارد برشمرد: خانه بهداشت روستاهای لاورشیخ، چاه بنارد، کنار سیاه، آزمایشگاه مراکز بهداشتی درمانی روستاهای گچوئیه و کمشک، واحد دندانپزشکی مراکز بهداشتی درمانی روستاهای کمشک و دهتل و همچنین واحد ECG و CPR مرکز بهداشتی درمانی کمشک.

حقیری زاده مشاور عالی استاندار در آیین افتتاح پروژه ها، آمادگی استانداری را جهت کمک هر چه بیشتر به بهداشت و سلامت جامعه اعلام نمود و افزود: فرهنگ خروج از استان برای درمان باید از بین برود زیرا از نظر امکانات و پزشکان در بهترین شرایط هستیم.

وی افزود: بسته سلامت از بهترین طرح های دولت است که از نظر فضای فیزیکی تمام بیمارستان های کشور ساماندهی شده و اکنون بهترین تجهیزات مهیاست.

جاودان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نیز در حاشیه این افتتاحیه گفت: با توجه به نظام تحول سلامت در تلاش هستیم تا شرایط بهتری را برای مردم فراهم کنیم و اگر طرح به طور کامل اجرایی شود برای هر 2 تا 3 هزار نفر یک مراقب سلامت خواهیم داشت.

 

 

 

998 (3)

 

998 (2)

 

998

 

998 (1)

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است