منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۷
شناسه خبر: 218093
گروه :خبر
731a6dc4318cf751dad3c115902032ed_XL

پنجمین دوره جشنواره مسابقات فرهنگی –ورزشی “یل وتیر و تندر ” به میزبانی شهرستان سپیدان با کسب سه مدال رنگی برای تیم اعزامی هرمزگان جهت شرکت در این دوره مسابقات به کار خود پایان داد.

به  گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ،  محمد کاملی مسئول تربیت بدنی بسیج شهرستان میناب در گفتگو با میناب جنوب گفت:این دوره مسابقات ازدوازدهم  شهریور ماه جاری در شهرستان سپیدان  با شرکت ۱۲۰ ورزشکار در گروه آقایان و بانوان از هشت استان کشور آغاز شد.

 

کاملی استانهای هرمزگان، خوزستان ، کهگلیویه وبویر احمد ،لرستان ، کرمان ، چهارمحال وبختیاری ،فارس وبوشهر را از شرکت کنندگان در این جشنوراه عنوان کرد.

 

وی  تیم اعزامی استان هرمزگان را متشکل از ۷ ورزشکار از روستاهای حکمی ،ملاجماتی و تالار بیاننمود و خاطر نشان کردورزشکاران اعزامی تواستند با کسب یک طلا،یک نقره و یک برنز  و دو جایگاه پنجمی و ششمی به افتخارات استان هرمزگان اضافه کردند.

 

محمد کاملی بیان کرد: ورزشکاران روستایی حاضر در  این دوره از مسابقات در رشته های سوارکاری ،تیراندازی ،کشتی ، الختر (رما زا)، ومچ اندازی با هم  به رقابت پرداختند.

 

مسئول تربیت بدنی بسیج شهرستان میناب  اظهار کرد: در رشته های الختر (رمازا)بازیکنان روستاهای ملاجماتی و تالار باغگلان(ذاکری و اعتمادی )  ، درکشتی سنتی (با شال محمد رضا مرادی و دانیال وفادار ) در تیر اندازی با کلانشینکف (علی میرزایی ) از روستای حکمی ودراسب سواری ( امیر حسینی حکمی) از روستای حکمی نماینده هرمزگان در این دوره از مسابقات بودند.

 

 

وی تشریح کرد: با شال محمد رضا مرادی در رشته کشتی سنتی در اوزان منفی ۸۵ کیلو گرم  توانست  با درخشش در این رشته در مقابل کشتی گیران بنام لرستانی و چهار محال بختیاری و فارس جایگاه دوم  کشوری در وزن کشی از آن خود کند و نایب قهرمانی این دوره از پنجمین جشنواره فرهنگی و ورزشی یل ،تیر و تندر را به نام خود و استان هرمزگان ثبت کند.

 

 

کاملی گفت: در سنگین وزن نیز دانیال وفادار با وجود مصدومیت شدید از ناحیه کمر با رقابت بر حریفان خود با یک برد و شکست در دور دوم و سوم این مسابقات  جایگاه پنجمی را به هرمزگان به ارمغان آورد.

 

 

وی افزود: در تیر اندازی با کلانشینکف این علی میرزائی از روستای حکمی بود که توانست  تعجب با کسب ۹۷ امتیاز در جایگاه سوم کشوری در این دوره از مسابقات جنوب و جنوب غرب کشور قرار گیرد.

 

مسئول تربیت بدنی بسیج  شهرستان میناب یا آور شد: در رشته اسب سواری   امیر حسینی حکمی جوان برمند  روستای حکمی توانست آرزوی نماینده های استان لرستان ،چهارمحال بختاری و کهکولیه و بویر احمد  را برای کسب مقام اولی به یاس تبدیل کند و با پشت سر نهادن تمامی ۱۵ اسب و سوارکاران زبده لرستانی و بویر احمدی  را در خط پایان در کورسی دیدنی و تماشایی  به نام خود و استان هرمزگان  ثبت نماید.

 

 

گفتنی است در پایان  مراسم پایان اهداء مدال ها و احکام قهرمانی و جوایز نقدی  برترین های  این دوره از پنجمین جشنواره فرهنگی  ورزشی  یل ،تیر و تندر جنوب و جنوب غرب کشور به برترین ه با حضور مسئولین فدراسیون بازیهای بومی و محلی جمهوری اسلامی ایران ،مدیران ارشد استانی استان فارس و شهرستان سپیدان انجام شد.

 

 

انتهای پیام /س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی