منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۲:۳۷
شناسه خبر: 219375
گروه :خبر

طبیعی بود که پس از پخش سخنان دکتر جلیلی دربره برجام در رسانه ملی، موج حملات افرادی که تا دیروز مدعی بودند این توافق فتح الفتوح است بلند شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، طبیعی بود که پس از پخش سخنان دکتر جلیلی دربره برجام در رسانه ملی، موج حملات افرادی که تا دیروز مدعی بودند این توافق فتح الفتوح است بلند شود. هر چند این عده پاسخ ندادند اگر توافق وین یک پیروزی بزرگ است چرا اینقدر از نقد آن هراس دارند و اگر جلیلی و منتقدان برجام در اقلیت مطلق هستند، چرا نقد اقلیت به اکثریت اینقدر آنها را نگران کرده است! اما در هر صورت این عده از افرادی که دائما صحبت از صدور  ‫‏قطعنامه‬ و ‫‏تحریم‬ های علیه ‫‏ایران در زمان مدیریت دکتر جلیلی بر پرونده هسته ای ایران‬  مطرح می کنند و یا از سر اطلاعات اندک و گاها از سر تعصب میفرمایند دکتر ‏جلیلی‬ در ‏مذاکرات‬ ‫بیانیه‬ میخوانده، است به این سه سوال پاسخ دهند:

۱. اگر فرض کنیم دلیل اصلی تحریم ها و مقابله های دشمن پافشاری ایران بر حقوق مسلم خود باشد، چگونه با تمام عقب نشینی ها و ‫تعلیق‬ ‫داوطلبانه‬ ی فعالیت های هسته ای، ‫پرونده‬ ی ایران در سال ۸۴ از ‏شورای حکام‬ به ‫شورای امنیت‬ ارجاع شد؟ بنابراین عامل اصلی ارجاع پرونده ی هسته ای ایران از شورای حکام به شورای امنیت و صدور بیانیه ی شدید اللحن شورای حکام که مقدمه ای شد بر قطعنامه های شورای امنیت، ‫‏روحانی‬ و ‫ظریف‬ در سال های پیش از ۸۴ هستند! آنها که همان تعداد محدود فعالیت هسته ای را هم تعلیق کرده و متقابلا باعث شدند پرونده ی هسته ای ایران از شورای حکام به شورای امنیت ارجاع شود. لذا همین مسئله حرص و طمع غرب را بیشتر کرد و دیگر حاضر نبود کوچکترین فعالیت هسته ای از ایران را تحمل نماید.
۲. اگر دکتر جلیلی در مذاکرات بیانیه میخوانده پس چرا غرب از مطالبات خود رفته رفته بیشتر عقب نشینی میکرد تا جایی که سقف مطالباتش در سال ۸۶ از لغو هرگونه غنی سازی در سال ۹۲ به عدم افزایش غنی سازی ۲۰% رسید و ۱+۵  راضی بود تا غنای بیست درصد بعلاوه ی حقوق دیگر تصریح شده در ‪‎NPT‬ را هم به شرط قبول برخی  ‏نظارت‬ ها از طرف ایران به رسمیت بشناسد؟
۳. اگر رفتار مذاکراتی دکتر جلیلی عامل صدور قطعنامه در زمان ایشان و تحریم های دیگر بود، پس چرا آخرین قطعنامه علیه ایران در سال ۸۹ صادر شد؟ و پس از آن هر اجماع جهانی علیه ایران با شکست مواجه میشد و کشورهای متخاصم از ناچارگی رو به تحریم های یکجانبه آوردند؟ تا جایی که مدتی پس از آن خود آمریکا اعلام کرد متحدان ما در حال ترک گزینه ی تحریم هستند و روز به روز متحدان آمریکا در تحریم های یکجانبه کمرنگ تر ظاهر میشدند؟
امیدوارم همواره جویای حقیقت بوده و از روی تعصب آن را انکار نکنیم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند