منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۳
شناسه خبر: 325455
گروه :خبر
779315
 

مسئول ستاد استهلال استان‌های خراسان:

سه‌شنبه روز اول ماه رمضان است/ ماه شعبان ۳۰ روزه می‌شود

مسئول ستاد استهلال استان‌های خراسان گفت: روز دوشنبه هلال ماه در استان رویت می‌شود و روز سه شنبه روز اول ماه مبارک رمضان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ حجت الاسلام ابراهیم معادی پیرامون اعزام تیم‌های استهلال اظهار کرد: ۳۴ گروه در سه استان خراسان رضوی، جنوبی و رضوی به رصد گاه‌ها اعزام می‌گردند.

 

وی افزود: مشهد تنها یک گروه رصد دارد که در دانشگاه فردوسی مستقر است، متخصصین با حضور در این مکان اقدام به رویت ماه می‌کنند؛ تجهیزاتی که به وسیله آن استهلال صورت می‌گیرد شامل دوربین و تلسکوپ می‌شود.

 

مسئول ستاد استهلال استان‌های خراسان تاکید کرد: رصد حلال ماه روز یک شنبه و دوشنبه صورت می‌پذیرد ولی بنا به پیش بینی‌ها، سه شنبه روز اول ماه مبارک رمضان خواهد بود.

 

حجت الاسلام معادی تاکید کرد: در روز یک شنبه خورشید در ساعت ۱۹ و ۵۴ دقیقه به افق مشهد غروب می‌کند، غروب ماه در این روز در ساعت ۱۹ و ۵۸ دقیقه به افق مشهد است، با این حساب حلال ماه تنها ۱۳ دقیقه توقف و مکث دارد و روشنایی ماه ۳۸ صدم درصد خواهد بود، به علت اینکه روشنای کم است هلال ماه در روز یک شنبه رویت نمی‌شود اما با این وجود گروه‌های استحلال اعزام می‌شوند.

 

وی افزود: در روز دوشنبه غروب خورشید در ساعت ۱۹ و ۴۶ دقیقه به افق مشهد است و غروب ماه در ساعت ۲۰ و ۵۹ دقیقه به افق مشهد خواهد بود، با این حساب ماه پس از یک ساعت و ۱۳ دقیقه از حلال خورشید غروب می‌کند، تمام روشنایی ماه ۳٫۲ درصد است که قابلیت رویت را افزلیش می‌دهد.

 

مسئول ستاد استهلال استان‌های خراسان بیان کرد: دوشنبه ۳۰ ماه شعبان ماه در تمام ایران دیده می‌شود و اگر افق تمیز بوده و شرایط مساعد باشد، ماه با چشم غیر مسلح نیز روئیت خواهد شد.

 

حجت الاسلام معادی بیان کرد: ماه شعبان ۳۰ روزه می‌شود و همه گروه‌های استهلال باید پس از روئیت ماه منتظر نظر قطعی دفتر مقام معظم رهبری باشند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است