منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۶
شناسه خبر: 344651
گروه :خبر
n00154144-b

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های هرمزگان با اشاره به سهم 90درصدی استان در جابجایی و تردد مسافر در سطح کشور گفت:حمل و نقل مهم ترین بخش زیربنایی اقتصاد است لذا ایجاد زمینه های اشتغال جدید پایدار بسیار ضروری است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛علیرضا مجرد،مدیر کل حمل و نقل و پایانه های هرمزگان با بیان اینکه حمل و نقل قابلیت اشتغالزایی مناسبی اعم از مستقیم و غیرمستقیم دارد، اظهار کرد: در سال جاری اشتغال زایی برای 120 نفر پیش بینی شده  که تاکنون 88 موردازآن در راستای اشتغال پایدارتحقق رسیده است.

استان تا پایان سال جاری افزایش یابد که نه تنها ارتقاء کیفی خدمات در این بخش را موجب می شود بلکه در استمرار نقش صنعت حمل و نقل بعنوان یکی از قطب های مهم اقتصادی در استان تاثیربسزایی خواهد داشت.

 

مجرد با اشاره به سهم 90درصدی استان در جابجایی و تردد مسافر در سطح کشور گفت:حمل و نقل مهم ترین بخش زیربنایی  اقتصاد است لذا ایجاد زمینه های اشتغال جدید پایدار بسیار ضروری است.
وی با بیان اینکه تعداد شاغلین در بخش حمل ونقل با افزایش موجودی سرمایه افزایش می یابد،بیان کرد: پیش بینی می شود میزان اشتغال زایی در بخش حمل و نقل
مجرد تصریح کرد:بخش حمل و نقل به عنوان مهم ترین معیارارزیابی در زمینه رشد و توسعه اقتصادی کشورها، میزان اشتغال و ارزش افزوده می باشد.
مدیرکل پایانه ها و حمل و نقل هرمزگان با بیان اینکه  استان هرمزگان بعلت  مدخل کریدور شمال جنوب  سهم عمده اشتغال دربخش حمل ونقل داراست، یادآور شد: وسیله نقلیه سنگین 2 نفر اشتغال ونیمه سنگین وسبک یکنفر اشتغال بصورت مستقیم ایجاد میکنند وبیش از سه برابر هم بصورت غیر مستقیم در  مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی که هر مجتمع قریب به 50 نفر اشتغال زایی داردکه این اشتغال زایی بصورت غیرمستقیم صورت می گیرد.
انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر