منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۹
شناسه خبر: 266390
گروه :خبر
image445048

مردم استان هرمزگان نیز مانند دیگر هموطنان در سراسر کشور انتظار داشتند در طول ۱۰۰ روز یا کمی بیشتر از آن دولت بتواند به وعده‌های انتخاباتی خود عمل کنداما شعار خروج از رکود دولتمردان آنقدر نخ نما شد که چهار وزیر اقتصادی دولت یازدهم از شرایط بد بازار سرمایه هشدار دادند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ دولتمردان در سخنرانی‌های خود همواره دم از خروج از رکود و بهبود وضعیت معیشت مردم می‌زنند و تورم پایین تا قریب به ۱۴ درصد را ترجیع‌بند سخنان خود کرده‌اند اما در میدان عمل آنچه به نظر می‌رسد و مردم با آن دست و پنجه نرم می‌کنند کاهش فاحش قدرت خرید آنان بوده است.
این در حالی است که نیمی از عمر دولت یازدهم گذشته و همچنان دولتمردان بر شعارهای انتخاباتی خود اصرار دارند.
رئیس دولت یازدهم از شرایط حاکم در کشور آگاهی داشت و در یک فرایند روشن اقتصادی وعده داد ۱۰۰ روزه اقتصاد کشور را سامان می‌دهد، شعاری که تا ۱۰۰۰ روزه شده آن فاصله چندانی نداریم اما در عمل اتفاق خاصی مشاهده نمی‌شود.
شعار خروج از رکود توسط دولتمردان اما آنقدر نخ نما شده است که چهار وزیر اقتصادی دولت یازدهم از شرایط بد بازار سرمایه و حاکم شدن رکود در بازار کشور هشدار دادند تا شعار نخ نما شده دولتمردان در زمینه روزهای خوش اقتصادی وارد فاز دیگری شود.
همچنین یکصد نفر از نمایندگان که در میان اسامی آنها نمایندگان اقتصادی مجلس نیز مشاهده می‌شود در تذکری به رئیس جمهور و وزیر اقتصاد عنوان کردند: رکود عمیق و بی‌سابقه حاکم بر اقتصاد کشور منجر به تعطیلی اکثر بخش‌های اقتصادی شده و تنها راه حل آن اقدام عملی دولت برای اجرای عملی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است، موضوعی که دغدغه اول اقتصادی مقام معظم رهبری هست و همواره به دولت تذکرات لازم را داده‌اند.
استان هرمزگان با برخورداری از قریب به یک هزار کیلومتر مرز آبی و دروازه اقتصادی کشور اما این روزها حال و هوای دیگری نسبت به سایر استان‌های کشور دارد و بر خلاف آنچه در سخنرانی‌های مدیران عالی استانی شنیده می‌شود این استان نیز تبدیل به دروازه واردات کالاهایی شده است که کمتر نقشی در تحولات اقتصادی و تولیدی کشور دارد، کالاهایی از قبیل نخود، لپه و… گرفته تا کش شلوار و پوشاک و…
محرومیت از سر و روی استان هرمزگان می‌بارد و در حالی که بزرگترین صنایع کشور در استان هرمزگان مستقر هستند اما درصد بیکاران بومی که در صف انتظار یافتن شغل هستند به صورت چشمگیری افزایش یافته است.
مردم استان هرمزگان نیز مانند دیگر هموطنان در سراسر کشور انتظار داشتند در طول ۱۰۰ روز یا کمی بیشتر از آن دولت بتواند به وعده‌های انتخاباتی خود عمل کند اما نه تنها اقتصاد به وضعیت مناسب خود نرسید بلکه این روند مردم را نسبت به تحقق آنچه خروج از رکود خوانده می‌شود نا امید کرده است.

در استان هرمزگان هزینه های جانبی مانند هزینه مایحتاج مردم، آب، برق و سوخت نسبت به سایر استان ها بیشتر است از این رو بیشترین هزینه ها صرف تامین خوراک، بهداشت و درمان می شود.

رکود اقتصادی در ماههای اخیر باعث از بین رفتن شرکت های بزرگ اقتصادی و واحدهای تولید کوچک شده که ادامه این روندضربه بزرگی بر اقتصاد کشور است همچنین فعالیت جامعه لنج داران هرمزگان که شهرستان های قشم، جاسک، سیریک، میناب، بندرخمیر و بندرلنگه را با یک هزارفرند لنج تشکیل می دهد به دلیل مشکلات اقتصادی در حالت راکد شده و شغل لنج داری با رکود اقتصادی جامع به سمت نابودی می رود.

 

از سوی دیگردر پی افزایش نرخ بیکاری مشاغل کاذب نیز در اجتماع رشد کرده که می تواند پیش زمینه ای برای مشکلات اجتماعی در جامعه باشد، لذا می طلبد دولتمردان دست از شعارهای توخالی ترمیم اقتصاد بر می‌دارند و به دنبال راه اساسی برای حل این مشکلات باشند.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان