منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۸:۳۷
شناسه خبر: 366094
گروه :خبر
img_0239-300x200

فرماندار حاجی آباد اظهار کرد:مشکلات رکود و تعطیلی بیشتر بدلیل مشکلات محلی مانند مشخص نبودن سهم مردم از این منابع و معادنی است که در دل روستا قرار گرفته اند و موجب محرومیت و فقر این بخش شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حمید جهانگیری،فرماندار حاجی آباد در گفتگو با پیارم، در خصوص مسائل و مشکلات معادن بخش کوهشاه احمدی گفت:نود درصد معادن این بخش شامل معادن سنگ،کرومیت می باشند البته در دو محدوده مس و آهن هم وجود دارد، از آنجایی که معادن فلزی طبقه ۲ قوانین خاص دارند مثل قوانین حفظ منابع طبیعی و محیط زیست بخشی از مشکلات به این مورد بر می گردد.

وی با اشاره به مشکلات معادن بخش احمدی و مردم این مناطق اظهار کرد:مردم این منطقه اجازه بهره برداری از مناطق معدنی به معدان دار نمی دادند که با حضور فرماندار و مسئولین شهرستان مشکلات بهره برداران حل شد.

جهانگیری افزود: مشکلات رکود و تعطیلی بیشتر بدلیل مشکلات محلی مانند مشخص نبودن سهم مردم از این منابع و معادنی است که در دل روستا قرار گرفته اند و موجب محرومیت و فقر این بخش شده است.

فرماندار حاجی آباد اظهار کرد:مشکلاتی همچون عدم نقدینگی و ماشین آلات مناسب فرایند اکتشاف و استخراج را کند می کند.

جهانگیری با اشاره به مشکل جاده های بخش احمدی که چهار نقطه پیمانکاران در حال کار هستند،تصریح کرد: در فاز اول جاده باغ چنار و چاله الیاس به طول 10 کیلومتر در هفته دولت سال آینده به بهره برداری می رسد و جاده حسن آباد به چاله مورت در دهه فجر به بهره برداری می رسد.

فرماندار حاجی آباد در خصوص مشکل آب شرب مناطق بخش احمدی گفت:مشکل هشت روستا از بخش احمدی در حال پیگیری است و روستاهای حسن آباد، چاله الیاس، باغ چنار،بندآب، گل فرک،گیشاب،چالقان و رزدر در فاز اول تا پایان سال آبرسانی صورت می گیرد .

وی خاطرنشان کرد: با توجه به مشکلات محرومیت بخش احمدی سازندگی سپاه حاجی آباد در نظر دارد طرح های اشتغالزدایی با همکاری دیگر دستگاهای عمرانی در این منطقه اجرا کنند.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت اهدای اعضای بدن بیمار مرگ مغزی در حاجی آباد به هشت بیمار نیازمند برون سپاری، افزایش نظارت و کیفیت خدمات را به همراه دارد سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی در کیش گشایش یافت تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد