منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۴ - ۹:۳۹
شناسه خبر: 225648
گروه :خبر
IMG16324014

استاندار هرمزگان با بیان اینکه تکیه بر اقتصاد دریا محور راه حل نجات کشوراست،افزود:سهم مردم هرمزگان از اقتصاد دریا اندک است که باید برای رفع کاستی ها تلاش کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ جاسم جادری، استاندار هرمزگان در مراسم روز جهانی دریانوردی با اشاره به نام گذاری سال دریانوردی به آموزشی و دریانوردی گفت:اداره بنادر هرمزگان در زمینه آموزشی نواقض زیادی دارد که در این راستا از طریق وزارت علوم و دولت برای احداث دانشگاه دریانوردی در استان پیگیری های صورت گرفته است.

 

 

وی با اشاره سهم 90 درصدی هرمزگان در سفرهای دریایی تاکید کرد: استان هرمزگان برای رفع کاستی های خود باید تلاش کند.

 

 

 

جادری با بیان اینکه یکی از راههای نجات استان و کشور تکیه بر اقتصاد دریا محور است،افزود:سهم مردم هرمزگان از اقتصاد دریا اندک است که باید تلاش این کاستی ها رفع شود.

 

 

 

وی یادآور شد: مقوله محیط زیست و فرهنگ سازی محیطی امر مهمی است لذا شایسته نیست که 30 درصد آلودگی های زیست محیطی دریایی جهان در منطقه خلیج فارس باشد.

 

 

 

استاندار هرمزگان با تاکید بر راه اندازی توریسم دریایی در استان اظهار کرد:باید ظرفیت گردشگری استان مطالعه شود و ارگانهای مرتبط در این زمینه ایفای نقش کنند.

 

 

 

وی بیان داشت: با راه اندازی سازمان های مردم نهاد برای حفاظت از محیط زیست و گردشگری دریایی می توان ایجاد شغل کرد.

 

 

 

 

جادری تاکید کرد:استان هرمزگان پس از رفع تحریم با هجوم شناورها و کشتی های تجاری مواجهه خواهد شد که یک فاز دریایی و تجهیزات فعلی بندر پاسخگو نیست لذا باید هر چه سریعتر فاز دوم بندر شهید رجایی راه اندازی شود.

 

 

 

وی با بیان اینکه بندر شهید رجایی قطب بنادر دریایی کشور است، اظهار کرد:با وجود آنکه استان ما در کریدور شمال به جنوب قرار دارد اما در زمینه دریانوردی و حمل و نقل دریایی عقب است که تحریم ها بر این مقوله بی تاثیر نبودند و باعث شده در این مدت در بنادر کمتر سرمایه گذاری شود.
انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری