منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۱
شناسه خبر: 186332
گروه :خبر
index

ورزش فوتبال یکی از محبوب ترین و پرتماشاگرترین و پردرآمدترین ورزش های دنیا محسوب می شود ولی متأسفانه در ایران این ورزش به جای درآمدزایی بیشتر خرج دست مالکان می گذارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛هادی بهرامی مربی وکارشناس فوتبال در گفتگو با ورزش۵ در خصوص عدم موفقیت مزایده سرخابی های پایتخت گفت:  متاسفانه تا زمانی که زیرساختهای مناسبی برای ورزش کشور مهیا نشود خصوصی سازی در ورزش با شکست روبرو خواهد شد.

وی افزود: به طور مثال اگر باشگاه های سرخابی همین فردا به بخش خصوصی واگذار شود خیلی زود دوباره این دو باشگاه به دولت بازگردانده می شوند در ورزشی که هیچ راهکار درامدزایی وجود ندارد با این شرایط خصوصی سازی در ورزش شکست خواهد خورد.

هادی بهرامی اظهار کرد:درفوتبال ما که حق پخش تلویزیونی یا داده نمیشود یا بسیاراندک است حق کپی رایت انگونه که باید وجودندارد بستر برای فعالیت بخش خصوصی وحتی دولتی به منظور درامدزایی ازفوتبال فراهم نیست واین یکی از معضلات فوتبال کشور است.

وی با بیان اینکه  درفوتبال اروپا باشگاهها ی بزرگ بالغ بر۵۰درصد از هزینه های خود را با حق پخش به دست میاورند، تصریح کرد: در فوتبال ما این حق داده نمی شود یا مبالغ بسیار اندک است لذا با این شرایط بخش خصوصی نتواند به راحتی کارکند و متضرر هم شود دیده ایم که بخش خصوصی در این سالها چگونه از فوتبال فراری شده ویا عطای کار را به لقایش بخشیده است.

وی تاکید کرد: باید تدابیری اندیشیده شود تا پول سرمایه گذار (بخش خصوصی) باشگاههای ورزشی درطول زمان با توجه به درامد کم باشگاه ها و تورم از بین نرود.
کارشناس ورزشی با بیان اینکه فوتبال ما نمایش حرفه ای شدن را بازی میکند، گفت:  یکی از مشخصه های فوتبال حرفه ای این است که خود درامدزا باشد تا مخارج باشگاه را خود پرداخت کند درحالی که فوتبال ایران از حرفه ای بودن فقط هزینه های گزاف به بازیکنان را دارد.

بهرامی با اشاره به اینکه باحرفه ای شدن بسیاری از ورزش ها نتیجه گرایی در اولویت مدیران مربیان و ورزشکاران قرارگرفته، اظهار کرد: درورزش حرفه ای پول های کلانی ردوبدل می شود و باعث میشود بسیاری از لازمه های ورزش که اخلاق ورزشی نیز یکی از آن میباشد نادیده گرفته شود.

وی خاطر نشان کرد: دربعضی رشته های ورزشی نظیر فوتبال میزان بداخلاقی ها به حدی رسیده که باعث رویگردانی بسیاری از افراد جامعه از این ورزش پرطرفدار شده است انواع توهین ها، شرط بندی ها، کم کاری ها، عدم شفافیت مالی در قراردادها،  عدم احترام به پیشکسوتان وغیره تنها نمونه هایی از بداخلاقی های رایج در فوتبال است.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است