منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ - ۹:۱۳
شناسه خبر: 255038
گروه :خبر
دانشگاه شریف

معاون تحقیقات و پژوهش دانشگاه پردیس بین المللی صنعتی شریف کیش گفت:سهم ایران از تولید علم دنیا در سال 2011 از1/38 درصد شروع شده و بر اساس گزارش های رسمی در حال حاضر به 1/69 درصد رسیده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس،علی غفاری ، معاون تحقیقات و پژوهش دانشگاه در این مراسم با اشاره به اهمیت پژوهش و تحقیق در دین مبین اسلام گفت:با توجه به رشد قابل توجه دانشگاه های کشور از منظر علمی و آموزشی، برنامه ریزی ویژه ای برای شتاب دادن به رشد و توسعه امور پژوهشی، ارتباط با صنعت و پژوهش محور شدن دانشگاه ها صورت گرفته است.
غفاری با اشاره به اهمیت اقتصاد دانش بنیان در استراتژی ملل افزود: در اقتصاد دانش بنیان، به دانش از نظر کیفی و کمی با اهمیت تر از گذشته نگریسته می شود. اقتصاد دانش بنیان اقتصادی است که مستقیما بر مبنای تولید، توزیع و استفاده از اطلاعات بنیان نهاده شده است.
وی با تاکید بر نقش دانش و فناوری در توسعه اقتصادی ملل اظهار کرد: برای دست یابی به اقتصاد دانش بینان فقط تولید و توزیع اطلاعات و پرداختن به آموزش و پژوهش کافی نیست بلکه به کارگیری آن در استفاده از منابع اقتصادی به صورت مستمر و پایدار از اهمیت بیشتری برخوردار است.
معاون تحقیقات و پژوهش دانشگاه پردیس بین المللی صنعتی شریف کیش ادامه داد: کاربردی کردن دانش ، استفاده موثرتر از آن در گسترش ظرفیت ها و ارتقای درجه بهره برداری از منابع است تحقق یک اقتصاد دانش بنیان را ممکن می سازد لذا  محوریت امور پژوهشی دانشگاه ها در توسعه شرکت های دانش بنیان در این زمینه امری اجتناب ناپذیر است.
غفاری با بیان اینکه برای ترسیم مسیر مناسب رشد علمی در کشور بررسی وضعیت موجود و مقایسه آماری با شاخص های تولید علم سایر کشورها می تواند نقش کلیدی ایفا کند گفت: براساس آمار پایگاه اطللاعاتی Web) Of Science) طی سال های 2004 تا 2014 میلادی در حوزه فناوری های همگرا( بیوتکنولوژی، نانو تکنولوژی، فناوری اطلاعات و علوم شناختی) در مجموع 920 مدرک علمی توسط کشورهای مختلف جهان منتشر شده است که ایران با تولید 20 مدرک در جایگاه 15 جهان قرار گرفته است.
وی ادامه داد: در این حوزه دانشگاه تربیت مدرس با 9 مدرک، دانشگاه تهران با 8 مدرک و دانشگاه تبریز با3 مدرک در رتبه های اول تا سوم دانشگاه های پرتولید ایرانی قرار گرفته اند.
غفاری اظهار کرد: سهم ایران از تولید علم دنیا در سال 2011 از1/38 درصد شروع شده و بر اساس گزارش های رسمی در حال حاضر به 1/69 درصد رسیده است.
وی با اشاره به اینکه رتبه های مهندسی در آمار تولید علم ایران به تفکیک رشته های دانشگاهی در جایگاه نخست قرار دارد افزود: پس از آن رشته های شیمی، علم مواد، فیزیک و ریاضیات به ترتیب رتبه های دوم تا پنجم را به خود اختصاص داده اند.
معاون تحقیقات و پژوهش پردیس بین اللمللی کیش دانشگاه صنعتی شریف با ارائه آماری از کارنامه پژوهشی پردیس بین المللی کیش به رشد علمی، پژوهشی و افزایش مقالات منتشر شده اساتید و دانشجویان این دانشگاه در مجلات بین المللی بیان کرد: این درحالی است که هنوز اولین دوره دانشجویان دکتری پردیس فارغ التحصیل نشده اند و عمده فعالیت های پژوهشی در پردیس توسط دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد صورت می گیرد که به نوبه خود بسیار ارزشمند است.
مراسم هفته پژوهش در پردیس بین المللی کیش دانشگاه صنعتی شریف با هدفارائه دستاوردهای پژوهشی دهانشجویان تحصیلات تکمیلی برگزار شد.
به گفته علی غفاری معاون تحقیقات و پژوهش این دانشگاه از میان 40 مقاله ارسال شده به مرکز پژوهش دانشگاه 6 مقاله به عنوان مقاله برتر ارائه شدند و 16 مقاله به عنوان پوستر پذیرفته شد.
در این مراسم که با حضور اساتید و دانشجویان دانشگاه در سالن مینوی دانشگاه برگزار شده بود صاحبان مقالات برتر به ارائه مقالات خود پرداختند.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی