منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۳
شناسه خبر: 287810
گروه :خبر
13920829000623_PhotoA

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: 64 هزار نفر سهمیه سال آینده حج تمتع است و براساس مصوبه دولت، حج عمره تعلیق است و هیچ برنامه‌ای برای عمره‌گذاران نداریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، اوحدی صبح امروز در مصاحبه با خبرنگاران در سنندج اظهار داشت: بیش از 82 هزار کارگزار در کشور در زمینه حج و زیارت فعالیت دارند.

رئیس سازمان حج و زیارت با عنوان این مطلب که سازمان حج و زیارت برای اعزام عمره‌گذاران برنامه خاصی نداریم و براساس مصوبه دولت این برنامه در حال تعلیق است.

وی گفت: حج فریضه‌‌ای واجب است و سازمان حج و زیارت تمام تلاش خود را در این راستا به کار بسته و علی‌رغم شرایط که در منطقه وجود دارد برنامه‌ریزی‌های لازم برای اعزام زائران انجام خواهد گرفت.

اوحدی با بیان اینکه دارندگان فیش 24 خرداد 85 از روز سه‌شنبه 11 اسفند جاری به مدت دو هفته فرصت دارند نسبت به افتتاح حساب به اسم خود در شعبات بانک ملت اقدام کنند، گفت: این افراد در مرحله نخست پنج میلیون تومان به حساب واریز می‌کنند و در مرحله بعدی نیز بعد از هماهنگی‌های لازم، قسط دوم را در اردیبهشت‌ماه پرداخت خواهند کرد.

به گفته رئیس سازمان حج و زیارت، به این حساب‌ها سود تعلق می‌گیرد، اما تفاوت حج تمتع در این دوره با سال‌های گذشته در این است که در گذشته همزمان با پرداخت قسط اول، زائر می‌توانست کاروان خود و اینکه مدینه قبل و یا بعد را مشخص می‌کرد ولی در این دوره، این موضوع بعد از پرداخت قسط دوم صورت می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: با این وجود از افرادی که تاریخ فیش حج تمتع آنها 24 خردادماه سال 85 است که امیدواریم در زمان و موعد مقرر شده نسبت به باز کردن حساب خود اقدام کنند.

اوحدی همچنین خاطرنشان کرد: تفاهم‌نامه‌ای با وزیر حج عربستان باید منعقد می‌‌کردیم که به دلیل علت قطع روابط سیاسی، زمان تعیین‌شده برای ملاقات که 19 اسفند امسال بود، لغو شده است و ما منتظر تجدید نظر دعوتنامه جدید هستیم.

وی با بیان اینکه وزارت کشور پیگیر تاریخ مشخص برای انعقاد این تفاهم‌نامه است، اظهار کرد: اولویت ایران قبل از هر چیزی اطمینان از تامین کامل امنیت زائران در سرزمین عربستان است.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه حج فریضه واجبی است و هر روزه سوالات زیادی در زمینه برگزاری این فریضه الهی و اعزام‌ها از سوی هموطنان از سازمان حج و زیارت می‌شود، خاطرنشان کرد: حج و زیارت براساس رسالت اصلی خود برنامه‌ریزی‌های لازم را برای اعزام حجاج خواهد داشت ولی در کل منتظر اعلام موعد ملاقات تفاهم‌نامه از طریق دستگاه دیپلماسی کشور هستیم.

اوحدی افزود: وضعیت برنامه‌های سازمان در زمینه اعزام حجاج تمتع را به صورت شفاف به مردم اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

وی در پایان گفت: بر اساس سهم تعیین‌شده در کنفرانس اسلامی کشورهای اسلامی که به ازای هر یک‌هزارم نفر جمعیت به هر کشور سهم خاص تعلق می‌گیرد، سهم کشور ایران نیز در حج تمتع سال آینده 64 هزار زائر است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان