منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۳
شناسه خبر: 342329
گروه :خبر
mosahidari-yadasht-233x300

فعال حوزه فرهنگ و آموزش اظهار کرد: در حالی که هرمزگان سرشار از منابع درآمدی اعم از نفت، گاز، معادن، دریا، گمرکات و غیره برای خزانه کشور است سهم توسعه استان چه در آموزش و پرورش و چه در حوزه های دیگر را نادیده گرفته اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از میناب جنوب، موسی حیدری از فرهنگیان باسابقه شهر هشتبندی در پی آغاز مرحله جدید استخدامی دستگاههای اجرایی کشور به ویژه در حوزه آموزش و پرورش و اختصاص سهمیه ویژه و بزرگ استخدامی به استان سیستان و بلوچستان و محرومیت استان هرمزگان از این سهمیه مهم استخدامی واکنش نشان داد و در این باره گفت: اختصاص سهمیه ویژه استخدامی به هرمزگان برای رفع موانع و چالش های کمبود نیروی آموزشی آن به ویژه در شرق آن که با کمبود های شدید نیروی انسانی آموزشی متخصص در مدارس دست و پنجه نرم می کند و مسئولان مجبورند برای پوشش این کمبود ها به جذب سرباز معلم ، نیروهای حق التدریس ، تبدیل وضعیت نیروهای نهضتی و گسیل کردن آنها با مقاطع حساس تحصیلی جهت پوشش کمبود ها اقدام نمایند.

 

 

این فعال فرهنگی افزود: کمبود نیروهای آموزشی متخصص در بدنه آموزش و پرورش هرمزگان صدمات جبران ناپذیر را بر پیکیره آموزش و پرورش هرمزگان به ویژه شرق این استان وارد نموده است و با افت شدید کیفیت آموزشی دانش آموزان ، تلف شدن استعداد ها و به تبع آن عدم موفقیت آنها در آزمون های سراسری و راهیابی به دانشگاههای برتر کشور می باشد و اگر نگاهی به آمار قبولی دانش آموزان هرمزگانی به ویژه شرق این استان در آزمون های سراسری بیندازیم متوجه خواهیم شد که دانش آموزان این مناطق سهم اندکی در بدست آوردن کرسی های دانشگاههای برتر کشور دارند که عامل اساسی این امر محرومیت دانش آموزان شرق هرمزگان از نیروهای آموزشی متخصص و کار بلد می باشد .

 

 

حیدری عنوان کرد: به عنوان یک فرهنگی به دنبال پاسخ به این سوال یا معما بزرگ هستیم که سهم استخدامی آموزش و پرورش هرمزگان از استخدامی اعلام شده کجاست؟ آیا مسئولان آموزش و پرورش استان هرمزگان مطالبه گر خوبی نبوده اند یا دولت تدبیر و امید اشراف اطلاعاتی کافی نسبت به کمبود معلم در حوزه شرق هرمزگان نداشته که سهم استخدامی هرمزگان صفر می باشد.

 

 

وی اظهار کرد: آیا امکان دارد حوزه شرق هرمزگان با این همه کمبود معلم که هر ساله با مشکلات فراوانی در هنگام بازگشایی مدارس روبروست و هر ساله تا نیمه دوم آبان ماه سال تحصیلی دانش آموزان محروم حوزه شرق به ویژه دانش آموزان هشت بندی و توکهور در بلاتکلیفی و بدون حضور معلم در کلاس درس طعم محرومیت آموزش را می چشند از استخدام های آموزش و پرورش سهمی نداشته باشند.

 

 

فعال حوزه فرهنگ و آموزش تصریح کرد: در حالی که هرمزگان سرشار از منابع درآمدی اعم از نفت ، گاز ، معادن ، دریا ، گمرکات و غیره برای خزانه کشور است سهم توسعه استان چه در  آموزش و پرورش و چه در حوزه های دیگر کجاست.

 

 

حیدری با انتقاد از عدم پیگیری جدی این معضل از سوی مسئولان ارشد هرمزگان بیان کرد: نمایند گان ارشد استان و نمایندگان محترم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی داد مردم محروم این استان را به گوش مسئولان ارشد کشور برسانند و مطالبه گر حقوق حقه مردم محروم شرق هرمزگان باشند.

 

 

وی افزود: ما باید برای توسعه استان قدرت چانه زنی و مطالبه گری خود را بالا ببریم و از سایر استانها یاد بگیریم که یک امر معمول و نظریه علمی پیتر سنگر در خصوص سازمان های یادگیرنده برای توسعه و موفقیت است.

 

 

فعال حوزه فرهنگ و آموزش در ادامه با انتقاد از غفلت مسئولان استان برای اختصاص سهمیه ویژه استخدامی آموزش و پرورش برای هرمزگان همانند سیتان و بلوچستان اظهار کرد: در این زمینه خاص از استان سیتان و بلوچستان یاد بگیریم که توانسته است تمام ظرفیت های استخدامی یعنی 582 نفر را به خود اختصاص دهد.

 

 

حیدری خواستار تغییر نگاه کلان مدیریتی در استان شد و در این خصوص بیان کرد: بطور کلی ما برای توسعه استان نیازبه یک نگاه نو داریم و آن هم تغییر نگر ش مسئولین از بالاترین سطوح مدیریتی تا پایین ترین سطح مدیریتی در انعکاس کمبود های استان می باشد.

 

 

وی افزود: ما باید بپذیریم اگر تاکنون استان ما به آنچه باید برسد نرسیده است همان نگاه گزاراشات غیر واقعی به اصطلاح مورد علاقه مدیران بالا دست هر اداره است تا زمانی که ترس از شفافیت و واقع نگری در ارسال اطلاعات از سطوح پایین به سطوح بالاتر مدیریتی وجود دارد مطمئن باشید همواره مشکلات هستند در حالی که ظاهراً نیستند یعنی آنها را مخفی کرده ایم .

 

 

فعال حوزه فرهنگ و آموزش استان خاطر نشان کرد: بعنوان یک فرهنگی دلسوز انتظار دارم با هم گرایی همه ظرفیت های استان در راه توسعه و پیشرفت همه جانبه  هرمزگان و بویژه در این حوزه خاص تلاش های صادقانه تر و بی وقفه ای صورت پذیرد.

 

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است