منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۶
شناسه خبر: 359550
گروه :خبر
img21023206

مسئول ستاد اقامه نماز استان هرمزگان گفت: جامعه محب اهل بیت و توحیدی به سمتی حرکت می کند که هرگز در مقابل شرق و غرب متواضع نمی شود و فقط تواضع را در برابر پروردگار را یکی از ضروریات می داند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از میناب جنوب،حجت الاسلام محمد حسن فروژان نژاد پیش از ظهر امروز در جلسه اقامه نماز در فرمانداری میناب با اشاره به آیه ان المودت فی القربی یکی از فلسفه عزاداری ابا عبدالله الحسین(ع) را ارادت و ابراز احساسات نسبت به اهل بیت دانست و گفت: جامعه ای که به امام حسین(ع) و بقیه الله العظم متصل باشد هرگز شکست نمی خورد.

مسئول ستاد اقامه نماز استان هرمزگان افزود: جامعه محب اهل بیت و توحیدی به سمتی حرکت می کند که هرگز در مقابل شرق و غرب متواضع نمی شود و فقط تواضع را در برابر پروردگار را یکی از ضروریات می داند.

وی محرم را فضایی برای شناسایی شمرهای زمان در منطقه دانست و تاکید کرد:سربازان گمنام امام زمان(عج) ،سپاه و بسیج با پیروی از فرامین مقام معظم رهبری توانسته اند دشمنان و شمرهای نظام و انقلاب را در داخل و خارج از کشور شناسایی و مورد تعقیب قرار دهند.

این مقام مسئول جامعه پیرو علی ابن ابیطالب(ع) را زنده ترین جوامع انسانی برشمرد و گفت: نماز بگونه ای باید اقامه شود که وحدت و انسجام در صفوف برقرار و افراد را از در فکری به دور نکند.

*اقامه نماز همراه با شعور و عبادت باشد*

فروزان نژاد تصریح کرد: عبادتی که مخل فرایض دینی و سنن اسلامی شود باید در عزاداری ها کنار گذاشته شود چرا که نماز لبیک گفتن به فرمان عبودیت است.

وی بیان داشت: اصل اولیه نشان دادن مکتب و هم مبدا و توحید و هم به اهل بیت اقامه نماز همراه با شعور و عبادت است.

مسئول بنیاد مهدویت هرمزگان با بیان اینکه اقامه نماز باید در دستگاه های اجرایی نهادینه شود، افزود: فردی که عمل به دین نمی کند نباید در برنامه های عزاداری ابا عبدالله الحسین (ع) بعنوان محور برنامه های اجرایی قرار گیرد.

مسئول ستاد اقامه نماز استان هرمزگان گفت: عمل به دین محبت ما را نسبت به اهل بیت(ع) باید دوچندان کند و این محبت تنها محدود به زمان خاصی نباشد.

*محرم ماه احیاء واجبات و فرایض دینی است*

مسئول ستاد اقامه نماز استان هرمزگان گفت: هیات امناء مساجد باید قبل از محرم محله و روستای خود را آسیب شناسی و نسبت به جذب حداکثری جوانان و نوجوانان به سمت و سوی مساجد و حسینیه ها برنامه ریزی کنند.

وی سند حقانیت شیه را محرم دانست و افزود: در محرم و عاشورا سند حقانیت خود را با الهام گیری از اهل بیت (ع) به اثبات برسانیم و از این فرصت نهایت استفاده را ببریم.

فروزان نژاد یکی از مراکز فرهنگی دینی را مساجد عنوان نمود و اظهار داشت: حضور چشم گیر جوانان در مراسم های عزاداری و اقامه نماز جمعه و جماعات مایه یاس و ترس دشمن می شود.

*عزاداری باید لقمه های حرام را به حلال تبدیل کند*

حجت الاسلام والمسلمین فروزان نژاد گفت: ورود لقمه های حرام در جامعه و زندگی های روزمره یکی از آسیب های جدی است که باعث کسل شدن وجبات دینی و فرد را از اقامه نماز اول وقت باز می دارد.

وی افزود: از کارکردهایی که باعث مخل برگزاری مراسم عزاداری و اقامه نماز ول وقت می شود تجدید نظر فوری صورت گیرد. فروزان نژاد اذعان داشت: غفلت از حرام های هر چند کوچک زمینه را برای ورود لقمه های حرام و اشاعه گناه می شود و فرد را از مسیر بندگی و رشد و تعالی دینی دور می کند.

مسئول ستاد اقامه نماز استان هرمزگان شیوه دستیابی به جوامع مصلح را نهادینه شدن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه عنوان نمود و تصریح کرد: گسترش و نهادینه شدن امر به معروف و نهی از منکر و اقامه نماز بسیاری از آسیب ها را کاهش و فرد را در مسیر عبودیت قرار می دهد.

انتهای پیام/ش

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
گلابی ، فریب بخور ! طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است