منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۹
شناسه خبر: 281381
گروه :خبر
13941123000245_PhotoA

نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در مناظره‌ای با نقد یکدیگر درباره رابطه این کشور با ایران نظرات متفاوتی ارائه کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، پنج‌شنبه شب (دیشب) «هیلاری کلینتون» و «برنی سندرز» نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با یکدیگر مناظره داشتند.

سندرز گفت مفتخر است که «هنری کسینجر» دوست وی نیست اما در مقابل کلینتون از دوستی خود با کسینجر دفاع کرد.

سندرز تاکید کرد که هیچ مشاوره‌ای از کسینجر نمی‌گیرد و کلینتون در پاسخ به این اظهارات اظهار تعجب کرد که وی از چه کسی در زمینه سیاست خارجی، مشاوره می‌گیرد.

سندرز در طول این مناظره بارها تکرار کرد که با سیاست مداخله‌جویانه مخالفت است و پیش از این نیز با مداخله نظامی آمریکا در عراق مخالف بوده است. سندرز همچنین به شدت نسبت به سیاست تغییر رژیم آمریکا در قبال ایران انتقاد کرد.

وی مدعی شد ایران همواره حامی تروریسم است اما در ادامه گفت که تمایل دارد در مسائلی جز هسته‌ای با ایران همکاری کند.

سندرز گفت «من بر این باورم که بهترین راه برای چنین کاری خشن بودن و پایبند به اصول بودن است اما باید هدفی برای گسترش روابط داشت. این روشی است که می‌توان صلح در جهان برقرار کرد.»

اما کلینتون درباره روابط آمریکا با ایران گفت «من فکر نمی‌کنم که ما باید وعده این را بدهیم یا حتی به دنبال این باشیم که روابط خود را با ایران عادی کنیم چون کارهای بسیار دیگری داریم که در رابطه با ایران باید به آنها بپردازیم.»

کلینتون که پیش از این وزیر خارجه آمریکا بود از تصمیم سال 2002 خود برای حمله به عراق دفاع کرد و گفت «من فکر نمی‌کنم که رای سال 2002 به معنای برنامه‌ای برای شکست داعش در سال 2016 باشد اما مهم است که بر تهدیدی که امروز با آن مواجه هستیم متمرکز باشیم بدانیم که در جهانی پیچیده و خطرناک هستیم.»

انتخابات درون حزبی در آمریکا تا کنون در دو ایالت آیووا و نیوهمپشایر برگزار شده است که در ایالت آیووا هیلاری کلینتون با اختلاف اندک پیروز شد اما در ایالت نیوهمپشایر برنی سندرز کلینتون را شکست داد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است