منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۸
شناسه خبر: 202883
گروه :خبر
index
 

گفتگو/عضو شورای روحانیت اهل سنت بندرخمیر:

سنت ازدواج آسان را با فرهنگ سازی در جامعه به سرانجام برسانیم

عضو شورای روحانیت اهل سنت بندرخمیر با بیان اینکه سخت گیری در ازدواج و ایجاد موانع باعث بیماریهای روانی می شود، گفت:سنت ازدواج آسان را با فرهنگ سازی در جامعه نهادینه و به سرانجام برسانیم.

حسین بازماندگان، امام جمعه اهل سنت بندرپل در گفتگو با خبرنگار هرمز با اشاره به اینکه  زن ازنظر دیدگاه اسلام کامل کننده یک جامعه  مترقی دینی است ، گفت:نقش زنان در دین مبین اسلام نقش بسیار بی بدیلی است  تا آنجا که اسلام زن را سرچشمه آرامش، انس، رحمت و الفت بر روی کره خاکی میداند.

وی با بیان اینکه مهر وعطوفت اسلام نسبت به هسته ی اصلی خانواده یعنی زن غیر قابل وصف است،اظهار کرد:درتاریخ هیچ امت و دینی به اندازه آیین مقدس اسلام نسبت به زنان توجه و رحمت نشان داده نشده و اسلام نسبت به زن مهر می ورزد  و شدیدا به او توجه می کند.

بازماندگان افزود:خانواده و ازدواج آسان جزء شالوده اولیه زندگی است و در امر ازدواج آسان میتوان از حضرت فاطمه زهرا و امیرالمومنین علی مرتضی الگو برداری کرد.

وی تصریح کرد:ازدواجی که از نظر برکات در تمام دنیا و دوران هستی نمونه و نظیر ندارد و حاصل آن شجره طیبه از آن زمان تاکنون هزاران فقیه، دانشمند، حکیم،  عارف و انسان های مؤمن است .

عضو شورای روحانیت اهل سنت بندرخمیر تاکید کرد:سخت گیری در ازدواج و ایجاد موانع با تکیه بر عادات و رسومات غلط ، پیگیری شرایط سخت  وطلب جمال و ثروت از جانب خانواده ها برای فرزندان خود باعث فشارهای عصبی و بیماریهای روانی در دختران و پسران است .

وی یادآور شد: این همه فتنه و فساد عواقبش در دنیا و آخرت گریبانگیر آن پدران و مادران و اقوام و خانواده ها و جامعه و اولیای امور است که در مسئله ازدواج سخت گیری میکنند.

بارماندگان با بیان اینکه ایمان،اخلاق، امانت و درستی مایه هم کفوی است، اظهار کرد:سنت ازدواج آسان بر گرفته از سنت معصوم است لذا با فرهنگ سازی عمومی در جامعه نهادینه کرده و به سرانجام برسانیم.

 

 

انتهای پیام/م

 

 

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی