منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۷
شناسه خبر: 329297
گروه :خبر
13940812000501_PhotoA

سخنگوی سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه در صورت نیاز می‌توانیم با سرعت تعجب‌برانگیز به حالت قبل از برجام بازگردیم، گفت: سناریوهای برگشت‌پذیری هسته‌ای در دسترس است و هرگز اجازه نمی‌دهیم دستاوردهای هسته‌ای مخدوش شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه زمانبندی مشخص برای بازگشت به مرحله پیش از برجام طراحی شده است، اظهار داشت: از ابتدا برای سناریوهای برگشت‌پذیری تدبیر کرده‌ایم و این آمادگی را داریم که در صورت نیاز با سرعت در شرایطی قرار بگیریم که طرف مقابل حتماً از آن متعجب شود.

وی افزود: ما اهمیت حفظ دستاوردهای هسته‌ای را که به بهای خون شهدای هسته‌ای به دست آمده است به خوبی می‌دانیم و کارکنان و مسئولان سازمان انرژی اتمی همه هم خود را بر این خواهند گذاشت که این دستاوردهای عظیم حفظ شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سخنگوی سازمان انرژی اتمی با اشاره به بیانات رهبرمعظم انقلاب در دیدار با مسئولان و کارگزاران نظام عنوان کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان نظام تاکید کردند که ما تعهداتمان را در فردو، اراک و دیگر مسائل اجرا کردیم و از اینکه طرف مقابل تعهداتش را در زمینه مختلف اجرا نکرده است به شدت انتقاد کردند.

وی گفت: طرف مقابل تلاش می‌کند تفسیری غیر از آنچه در برجام هست مطرح کند اما با توجه به اشراف رهبر معظم انقلاب بر مسائل فنی، مواضعی که اتخاذ کردند برای ما به عنوان مجری و مذاکره‌کننده وضع بهتری را ایجاد می‌کند.

کمالوندی افزود: وقتی بالاترین مقام کشورمان موضعی را اعلام می‌کنند علی‌القاعده دیگر هیچ جایی برای تفسیر به رأی طرف مقابل باقی نمی‌گذارد و همواره این نوع رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در دوره مذاکرات و اجرای برجام کمک‌کننده بوده است.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: هدف ما از ابتدا این بود که این محدودیت‌ها ساختار صنعت هسته‌ای را مخدوش نکند که خوشبختانه مذاکرات به همین سمت رفت و ظرفیت‌ها به نحوی است که در صورت نیاز بتوانیم به حالت برگشت‌پذیری برسیم.

کمالوندی با بیان اینکه همانطور که رهبر معظم انقلاب اشاره فرمودند ظرفیت ما در عرصه صنعت هسته‌ای به‌ویژه در حوزه غنی‌سازی بسیار بالاست و در مسیر رو به رشد در این عرصه محدودیت‌هایی را پذیرفتیم، تاکید کرد: اگر بنا باشد به علت عمل نکردن طرف مقابل به تعهداتش به گذشته بازگردیم طبعاً با استفاده از سانتریفیوژهای پیشرفته به سرعت می‌توانیم در شرایط بسیار خوبی قرار بگیریم.

وی ابراز امیدواری کرد: طرف مقابل این هشدار به‌هنگام را به خوبی درک کند و چیزی را که تا به حال به دست آمده است و می‌تواند به نفع طرف باشد مخدوش نکند.

کمالوندی درباره تهدید برخی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به پاره کردن برجام گفت: البته ممکن است در تبلیغات انتخاباتی آمریکا حرف‌های زیادی گفته شود اما واقعیات جمهوری اسلامی به نحوی است که اگر آنان بخواهند آمالشان را عملی کنند قطعاً با مشکلات بسیار مواجه خواهند شد زیرا در صورت نیاز به اقدام متقابل یا بازگشت به عقب ظرفیت بالایی داریم.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی خاطرنشان کرد: هرگز اجازه نمی‌دهیم که این دستاوردها مخدوش شود؛ ما به عهد و پیمانی که با خون شهدا بسته‌ایم پایبندیم و از این دستاوردها حفاظت می‌کنیم و آینده امیدبخشی را برای صنعت هسته‌ای کشورمان پیش‌رو می‌بینیم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی