منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۴
شناسه خبر: 187873
گروه :خبر

چهار سناتور آمریکایی در نامه‌ای به وزیر دفاع کشورشان خواستار انتشار سریع‌تر گزارش پنتاگون درباره قدرت نظامی ایران شدند.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سناتور «مارکو روبیو» و سناتور «تد کروز» که هر دو نامزدهای ریاست‌جمهوری آمریکا در سال 2016 هم هستند همراه با دو سناتور دیگر در نامه‌ای به «اشتون کارتر»، وزیر دفاع کشورشان از وی خواسته‌اند گزارش تأخیرشده پنتاگون درباره قدرت نظامی ایران را منتشر کنند.

به گزارش هیل، این دو سناتور ارشد همراه با «جانی ایساکسون» و «دیوید پردو»، هر دو از ایالت جورجیا در این نامه تأکید کرده‌اند برای «ارزیابی کامل» توافق هسته‌ای ایران به این گزارش نیاز دارند.

در نامه این چهار سناتور به کارتر آمده است: «معقول نیست انتظار داشته باشیم کنگره بتواند تبعات توافق هسته‌ای با ایران را بدون دسترسی به اطلاعات موجود در این گزارش ارزیابی کند.»

این نمایندگان جمهوری‌خواه از کارتر خواسته‌اند گزارش مورد نظر یا «توضیح کامل» درباره تأخیر در زمان انتشار آن را حداکثر تا تاریخ 30 ماه مه منتشر کند.

این چهارسناتور قبلاً هم همراه با سایر نمایندگان در نامه‌ای به جان کری، وزیر خارجه آمریکا از وی خواسته بودند گزارش حقوق بشر ایران را سریع‌تر منتشر کند. سناتورها خواسته بودند این گزارش حداکثر تا 15 ماه مه منتشر شود اما هنوز به درخواست آنها پاسخی داده نشده است.

وزارت دفاع آمریکا هر ساله گزارشی با عنوان «قدرت نظامی ایران» منتشر می‌کند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است سواحل نیازمند سیاستگذاری صحیح مدیران/مشکلات معیشتی مردم در سواحل بیانگرهدر رفت ثروت ملی است