منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۵
شناسه خبر: 274599
گروه :خبر
نعیم آبادی ۸۷۶۵

امام جمعه بندرعباس خانواده را رکن اصلی شکل گیری جامعه دانست و عنوان کرد: نمی‌توان بدون سلامت خانواده به سلامت جامعه فکر کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز از بندرعباس، آیت الله نعیم‌آبادی امام جمعه بندرعباس در خطبه‌های این هفته مرکز استان اظهار داشت: انقلاب اسلامی زمینه توسعه و پیشرفت همه ابعاد جامعه را فراهم کرده است و امروز کمتر جایی از کشور با کمبودها و محرومیت‌ها مواجه است.

وی اضافه کرد: البته هنوز تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله‌هایی وجود دارد اما اگر نگاهی به تاریخ قبل از انقلاب بیاندازیم مشاهده می‌کنیم که مرکز پایتخت کشور نیز از محرومیت‌ها رنج می‌برد اما امروز دورترین نقاط کشور از زیرساخت‌های خوب رفاهی برخوردار است.

امام جمعه بندرعباس در ادامه خاطرنشان کرد: احترام متقابل بین زن و شوهر به استحکام بنیان خانواده کمک می‌کند لذا همه باید تلاش کنند تا فرهنگ اسلامی در نوع برخورد زن و شوهر در جامعه نهادینه و به یک فرهنگ تبدیل شود.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان همچنین اظهار کرد: الگوهای رفتاری خوبی در فرهنگ اسلامی وجود دارد که یکی از مهمترین‌ آنها زندگی امام علی علیه السلام و همسر گرانقدرشان فاطمه زهرا سلام الله علیها هست که می‌تواند بهترین الگوی رفتاری زنان و مردان در زندگی بشر امروز باشد.

آیت الله نعیم آبادی جامعه سالم را در گرو خانواده سالم دانست و تأکید کرد: نمی‌تواند در جامعه‌ای که خانواده‌ها از هم فاصله داشته باشند و ناسالمی بر آن حاکم باشد امید جامعه‌ای سالم را داشت و این دو لازم ملزوم همدیگر هستند.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری دهه فجر را بهترین فرصت برای تبیین ارزش‌های انقلابی مردم عنوان کرد و گفت: دهه فجر با توجه به شور و نشاط اجتماعی که در استان حاکم می‌شود بهترین فرصت است تا ظرفیت‌های بوجود آمده در قریب به چهار دهه را به نسل جوان و آینده ساز کشور تبیین کنیم لذا متولیان دستگاه‌های فرهنگی این فرصت را از دست ندهند.

انتهای پیام/ش

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی