منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۹
شناسه خبر: 326610
گروه :خبر
254479819-talab-ir

با ورود فاضلابی که مسئولین مدعی هستند تصفیه شده است جان آبزیان دریایی در خطر و در نهایت به سلامت انسان ها لطمعه خواهد زد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ هر سال 16 خرداد در سراسر جهان با عناون روز جهانی محیط زیست گرامی داشته می شود، تاریخچه روز جهانی محیط زست به 44 سال پیش بر می گردد، یکی از ابعاد مهم زندگی انسان  به تعامل و رابطه وی با طبیعت بر می گردد.

 

واقعیت این است که نظام خلقت  به نحوی سازمان یافته است که طبیعت ا پناهگاه انسان و سایر موجودت قرار داده است. انسان در ابتدا، خود را در دامن طبیعتی یافت که نیازهای وی را بر آورده می کرد.

 

وضعیت و روند کنونی محیط زیست جهان ، در واقع چالشی نگران کننده در آستانه هزاره سوم است. چالشی میان انسان و طبیعت که به دنبال بهره براری بی رویه و خطرناک عصر کنون پدید آمده است.

 

توسعه بیرویه فعالیت های اقتصادی انسان از یک سو و ورود فاضلاب به دریا در بندرعباس از سوی دیگر است به بررسی موضوع می پردازیم.

 

فاضلابی که مسئولین مدعی هستند تصفیه شده و بعد راهی دریا می شود، این فاضلاب قیافه دریای بندرعباس را زشت کرده است و حتی چند سال پیش شاهد مرگ و میرماهی ها بودیم که جای بسی تاسف دارد اگر این شرایط تغییری نکند به گفته کیانوش جهانبخش عضو شورای اسلامی  شهر بندرعباس بزودی ورود به دریا ممنوع می شود.

 

آلودگی که به دریا وارد می شود به آبزیان دریایی و در نهایت از این طریق به انسان منتقل خواهد شد.

 

مجید وفادار مدیرکل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان به مناسبت روز جهانی محیط زیست، با شناور دریایی تندرو در سواحل دریایی بندرعباس با هدف بازدید از مشکلات نوار ساحلی شهر بندرعباس اقدام به گشت زنی کرد.

 

وی گفت: از اهداف دیگر این بازدید، مشاهده محل تخلیه نخاله های کشتی ها، عواقب ساخت و ساز های نزدیک به دریا ورود پسماندهای فاضلاب شهری به دریا توسط اصحاب رسانه اشاره کرد.

 

مدیر کل محیط زیست در نشست تخصصی بررسی آلودگی زیست محیطی دریا در بندرعباس گفت: وجود آلودگی در محیط دریا نه تنها باعث تخریب اکوسیستم و مداخله در چرخه زیستی دریا و از بین رفتن آبزیان می گردد ، بلکه این آلودگی ها با مصرف آبزیان به بدن انسان راه یافته و می توانند منجر به بروز انواع ناهنجاری ها و بیماری ها شوند.

 

وفادار در خصوص عمده ترین چالش ها و مشکلات اجرایی در بخش محیط زیست دریایی استان به بیان مهمترین اقدامات انجام کرفته در جهت نظارت، پایش ،کنترل وکاهش این مخاطرات پرداختند.

 

وی در خصوص اقدامات صورت گرفته تشریح کرد: پایش میکروبی ،شناهگاه های استان، پایش و کنترل، سنجش میزان آلودگی های پساب صنایع و پیگیری نصب سیستم آنلاین، پایش دوره ای ایستگاه های نمونه برداری ساحلی- دریایی ، سنجش میزان فلزات سنگین در بافت آبزیان از مهم ترین اقداماتی می باشد که در خصوص دریا صورت گرفته است.

 

 

پانتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است