منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۹
شناسه خبر: 297510
گروه :خبر
قوچ

سال ۹۴ در بستک سالی توأم با خبرهای بد زیست محیطی بود که یکی از دردناک‌ترین آنها خبر سقوط ۹ رأس قوچ و میش در آب انبار به دلیل تشنگی و تلف شدن همه آنها بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه، سال ۹۴ اتفاقات ناگوار زیست محیطی در شهرستان بستک رخ داد که طی آنها چندین رأس قوچ، میش و دیگر حیوانات جان خود را از دست دادند.

 

همزمان با آغاز گرمای هوا و اتمام منابع آبی مناطق حیاط وحش شهرستان بستک از خرداد ماه سال جدید باز هم تشنگی بر حیوانات غلبه خواهد کرد و ممکن است اتفاقات ناگوار سال قبل تکرار شود.

 

البته در این میان بسیج شدن گروه‌های مردمی و فعالین زیست محیطی برای نجات حیوانات تشنه توانست تا حدود زیادی راه گشای مشکلات حیوانات باشد اما این نمی‌تواند همه کار باشد و نیاز به ورود بخش‌های دولتی اجتناب ناپذیر است.

57555

مردم در حالی وظیفه خود را به خوبی در قبال محیط زیست و حیوانات تشنه انجام دادند که از سوی نهادهای دولتی و مسئولین جز چند جمله شعاری اقدام عملی خاصی دیده نشد و انتظار می‌رود این رویدادها مورد توجه مسئولان قرار بگیرد.

 

ارتفاعات شهرستان بستک و مناطق حفاظت شده آن، محل زیست بسیاری از گونه‌های جانوری است که معمولا در فصل تابستان شاهد اتفاقات ناگواری در آنها هستیم.

انتهای پیام/ی

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی