منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ - ۷:۳۷
شناسه خبر: 364858
گروه :خبر
img-20161031-wa0007

امروزه با توجه به توسعه شهری و استفاده از تکنولوژی به روز متاسفانه برخی از نقاط جزیره قشم هنوز شاهد تیرهای چوبی بوده و وجود تیرهای برق فرسود و قدیمی درتمام نقاط شهر قشم یک مرگ خاموش را برای مردم این جزیره رقم می زند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از پایگاه خبری قشم آزاد ، برق در جزیره قشم از دیرباز دچار مشکلاتی بوده و هست ولی در چند ماه اخیر این مشکلات بسیار تشدید شده است تا جایی که اگر از مردم قشم سوال شود یکی از مشکلات اساسی را نام ببرند آب وبرق را نیز در اولویت می دانند ، در کنار مشکلات برق تیرهای قدیمی ف فرسوده  و موریانه خورده هم به چشم می خورد که زنگ خطری برای سلامت برخی از ساکنان جزیره شده است .

امروزه ما شاهد تیرهای چوبی و بتنی در برخی از محلات قدیمی قشم هستیم که هرلحظه امکان سقوط دارد و در آینده نه چندان دور شاید شاهد خسارات جانی و مالی برای مردم و حتی کارکنان اداره برق شهرستان قشم داشته باشد .

با وجود مراجعه مکرر مردم در خصوص اصلاح تیرهای برق فرسوده در این شهر و گذشت ماه ها از این مراجعات مردم همچنان از سوی بهره برداری اداره برق در انتظار پاسخ خود هستند و شاید این انتظار کفاف عمر این مردم را ندهند و فرزندانشان ادامه دهنده راه آنها باشند ، شاید ؟ یا شاید هم به نظر مدیران برق شهرستان مرگ چند قشمی در اثر برق گرفتگی و یا سقوط تیر برق مهم نباشد!! چرا که از بین رفتن اموال مردم قشم در اثر نوسانات مکرر برق در قشم مهم نبوده و با توجه به مشکلات خود اداره برق در ایامی که برق قشم دچار مشکل شده بود هیچ خسارتی به مردم داده نشد و به یک کلام بسنده کردند و گفتند ما با بیمه قرارداد نداریم و بیمه خسارت را پرداخت نمی کند و این سوال در ذهن مردم شکل می گیرد که این هزینه های سنگین که بابت برق از مردم می گیرند برای چیست ؟

گله مردم از اداره برق به جهت اذیت های که مجموعه ای برق بر سر ساکنین می آورد و مدت ها کار مردم در پیچ و خم اداری گیر می کند نیست و همه مسئولان می دانند که چه خسارت های در این مدت به شهر وارد شده است بلکه گله ما این است که اگر روزی این تیر های برق سقوط کند و جان کسی را بگیرد آیا شما می گویید که با بیمه قرار داد ندارید و یا اینکه پاسخی دیگر را پیدا خواهید کرد آیا جان مردم برای شما مهم نیست ؟ آیا شما اطلاع ندارید که این مشکلات در شهر وجود دارد و احتمال بحران شدید برای مردم است؟

سالیان بسیار است که مجموعه برق قشم با کاستی های بسیار خدمت رسانی مطلوبی را داشته است ولی در این چند ماه مشکلات بسیاری را در برق قشم داشته ایم که جای دارد مسئولان بالا دستی توجه بیشتری به ایم مهم نیز داشته باشند ، از مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و فرماندار شهرستان قشم می خواهیم که هرچه زودتر به این موضوع رسیدگی کنند تا مردم دچار حادثه نشوند .

تصاویر ارسالی گویای این فاجعه است که اگر توجه نشود معلوم نیست بر سرکدام انسان، خودرو یا خانه خراب شود و با اتصال در شبکه برق چه خسارتی را به خانواده ها وارد کند!

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد آمریکا با نقض برجام بار دیگر دشمنی خود با ایران را اثبات کرد / استکبار بداند که برجام برای ما مقدس نیست/ وادادگی دولت با عزت انقلاب اسلامی سازگاری ندارد اگر برجام را نقض کنند آن را به آتش می کشیم/ تربیت دانشجوی انقلابی در دانشگاه ها یک ضرورت است افزایش ۲۰ درصدی سهم حمل و نقل ریلی/ رشد ۸۲ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینری در هرمزگان شهدا مدافعان همیشگی انقلاب اسلامی ایران هستند/ حضور شهیدان گمنام در سواحل نیلگون خلیج فارس نشان دهنده ثبات و امنیت است امام رضا(ع) در ایران باعث تقویت پیوند بین امت با ولایت شده است/ علمای اهل سنت امام رضا(ع) را معدن علم و عرفان می دانند تشییع پیکر ۲ شهید گمنام در بخش بندزرک+ تصاویر شهدای گمنام را شهدای خوشنام بنامیم/ مردم ایران در راه انقلاب ثابت قدم مانده اند نگرانی مردم بشاگرد از بی توجهی مسئولان /برخی مایل نیستند بشاگرد امام جمعه داشته باشد ایران نقطه عطف جهان اسلام است/ بدترین نقض حقوق بشر در آمریکا رخ می دهد/ داعش برگرفته از پلیس آمریکا است