منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۲
شناسه خبر: 325906
گروه :خبر
13950314000497_PhotoA

برجسته ترین نتیجه این نظر سنجی که در روزنامه حریت منتشر شده کاهش شدید تعداد افرادی است که سیاست خارجی ترکیه را در خصوص سوریه موفق می‌دانند.تنها 16.8درصد از شهروندان ترکیه عملکرد دولت خود را موفقیت آمیز می دانند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از  فارس؛ اخیراً یک نظر سنجی توسط مرکز مطالعات ترکیه وابسته به دانشگاه کادیر خاص (قدیر هاس) استانبول انجام شده است. مهم ترین فعالیتهایی که در این دانشگاه صورت می پذیرد ،فعالیتهای تحقیقاتی است.
نظرسنجی های انجام شده در این مرکز مطابق با استاندارهای علمی صورت گرفته و نتایج آن از سوی محافل علمی و سیاسی در داخل و خارج ترکیه مورد توجه قرار می گیرد.
این نظر سنجی در تاریخ 2 ژوئن 2016 در روزنامه حریت دیلی ترکیه به چاپ رسیده است.
گزارشگر این نظرسنجی آقای مصطفی آیدین می باشد. طبق گزارش وی”این نظر سنجی در 26 شهر ترکیه و با مشارکت 1000نفر از شهروندان ترک در تاریخ اول تا یازدهم آوریل انجام شده است.”هدف از این نظرسنجی،ارزیابی افکارعمومی ترکیه نسبت به روابط خارجی این کشور اعلام شده است.
طبق این گزارش، برجسته ترین نتیجه این نظر سنجی ،کاهش شدید تعداد افرادی است که سیاست خارجی ترکیه را موفق می دانند.در مجموع فقط 34 درصد مشارکت کنندگان در نظر سنجی،سیاست خارجی دولت ترکیه را موفق ارزیابی کرده اند. در منطقه خاور میانه نیز که ترکیه در سالهای اخیر به شدت خود را درگیر آن کرده ،تنها 17.9درصد گفته اند که بزعم آنها ترکیه از یک خط مشی موفقیت آمیز پیروی کرده است.
این رقم درنظرسنجی سال 2011 بالغ بر 37.7درصد و در سال 2015 بالغ بر30 در صد بوده است.یعنی طی یکسال اخیر نیز این 30 درصد تقریباً به نصف کاهش یافته است .
جالب تر اینکه راجع به مورد خاص سوریه، تنها 16.8درصد از شهروندان ترکیه عملکرد دولت خود را موفقیت آمیز می دانند. این رقم در سال 2015 بالغ بر26.2درصد بوده و در طی یک سال اخیرکاهش ده درصدی را نشان می دهد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر