منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ - ۸:۵۳
شناسه خبر: 338292
گروه :خبر
1491

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: براساس نتایج آزمایش‌ها و نمونه‌برداری‌های انجام شده، هیچ کدام از سقط جنین‌ها در بشاگرد ناشی از بیماری هپاتیت نبوده است و طغیان بیماری هپاتیت A در بشاگرد ناشی از مصرف آبهای سطحی بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از بشاگرد نیوز ؛ یحیی میرزاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار داشت: نتایج آزمایش‌ها حاکی از آن است که هیچ کدام از مادرانی که در چند وقت اخیر در منطقه گوهران و ملکن بشاگرد سقط جنین داشته‌اند، به بیماری هپاتیت مبتلا نبوده‌اند.

 
وی افزود: برروی این بیماران علاوه بر آزمایش هپاتیت A، آزمایش هپاتیت E نیز که در برخی موارد منجر به سقط جنین می‌شود، انجام شد، اما نتایج آزمایش حاکی از عدم ابتلا این مادران به این بیماری است.

 

 
میرزاده خاطرنشان کرد: در اطلاع‌رسانی‌های قبلی نیز اعلام کردیم که طغیان بیماری هپاتیت A در بشاگرد ناشی از مصرف آبهای سطحی بوده است.

 
وی افزود: به دنبال بروز این بیماری مجموعه؛ بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بلافاصله وارد عمل شد و با تشکیل تیم‌های عملیاتی و بیماریابی فعال و با مراجعه به درب تمامی خانه‌های روستای ملکن و شهر گوهران بشاگرد ۵۲ مورد از بیماران دارای سابقه علائم بیماری هپاتیت A شناسایی و تحت درمان قرار گرفتند.

 

وی درخصوص دلایل طغیان این بیماری در این مناطق گفت: هر دو منطقه گوهران و ملکن دارای آب آشامیدنی لوله‌کشی هستند که مرتب سلامت و بهداشت آن از سوی کارشناسان مورد بررسی قرار می‌گیرد اما با توجه به مسئله کمبود آب و برخی باورهای سنتی در این مناطق در خصوص میزان کلر در آب لوله‌کشی، برخی از ساکنان آن مناطق از آب‌های چشمه‌ای استفاده می‌کنند که هیچگونه نظارتی بر آنها وجود ندارد و همین امر دلیل طغیان این بیماری بوده است.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد