منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۸
شناسه خبر: 330782
گروه :خبر
13940607000376_PhotoA

سفیر ایران در برلین درباره نحوه و میزان پرداخت بدهی‌های ایران به بیمه هرمس گفت: بیشتر بدهی‌ها پرداخت شد و همچنین توافق کردیم بخش کمی از این بدهی که مربوط به کشتیرانی است اقساط پرداخت شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، علی‌ ماجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در آلمان گفت: تقریبا اکثر بدهی‌های ایران به شرکت بیمه هرمس پرداخت شد.

علی ماجدی در این باره اظهار داشت: مذاکرات با بیمه هرمس به کمک بانک مرکزی و سایر دستگاه‌ها تقریبا از 9 ماه پیش آغاز شد. با مذاکراتی که روز جمعه به همراه نماینده بانک مرکزی در برلین انجام شد، موضوع بیمه صادراتی هرمس به طور کامل حل شد و از روز اول تیر ماه این شرکت آماده خواهد بود تا تحت پروژه‌های ایران پوشش بیمه‌ای صادر کند.

وی با بیان اینکه با ورود بیمه هرمس که پروژه‌ها و کالا‌های صادراتی به ایران را پوشش می‌دهد، بانک‌های بزرگ را تشویق خواهد کرد که فعالیت‌ها و ایجاد تسهیلات برای پروژه‌های ایران را به حالت عادی در بیاورد، تصریح کرد: همچنین انتظار می‌رود تا آخر هفته در نشست کشورهای عضو او‌.ای‌.سی‌.دی (OECD) که درجه ریسک در خصوص سرمایه‌گذاری است و برای ایران مدت‌ها روی درجه 7 بود، به 5 کاهش پیدا کند.

ماجدی افزود: با همکاری وزارتخانه‌های زیربط در ایران، انتظار خواهیم داشت تا پایان سال میلادی بتوانیم از این پوشش بیمه هرمس استفاده کنیم و حدقل 2 یا 3 پروژه را تحت پوشش آن قرار دهیم.

سفیر ایران درباره نحوه و میزان پرداخت بدهی‌های ایران به بیمه هرمس هم گفت: تقریبا اکثر بدهی‌ها پرداخت شد و همچنین توافق کردیم تا بخش کمی از این بدهی که مربوط به کشتیرانی است به صورت اقساط پرداخت شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی