منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۳
شناسه خبر: 232279
گروه :خبر
13940724000276_PhotoA

نماینده ولی‌فقیه در فارس با اشاره به سفر وزیر امور خارجه انگلیس به شیراز به‌عنوان گردشگری در تاسوعای حسینی گفت: این همان خطر نفوذی است که رهبری معظم نسبت به آن بارها هشدار داده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آیت‌الله اسدالله ایمانی در خطبه‌های نماز جمعه امروز سومین حرم اهل‌بیت (ع) با اعتراض به سفر وزیر امور خارجه انگلیس به شهر مقدس شیراز با عنوان گردشگری، اظهار داشت: چرا این فرد در تاسوعای حسینی گردشگری خود به شیراز را قرار داده و آیا مسئولان در این مورد پاسخی دارند؟

وی بابیان اینکه فراموش کردن دشمنی‌های 70 ساله آمریکا و 200 ساله انگلیس به ملت مسلمان ایران ممکن نیست تصریح کرد: مادامی‌که ملت از آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی دفاع و مراقبت می‌کند آمریکا و استکبار دست از دشمنی‌های خود با ما برنمی‌دارند.

امام‌جمعه شیراز با تشکر از هیئت‌های عزاداری به‌ویژه جوانان در ایام سوگواری سالار شهیدان خاطرنشان کرد: شرایط حاکم برجهان و منطقه که مبتنی بر سیاست زور و زر و تزویر است ضرورت بازشناخت قیام امام حسین (ع) را گوشزد می‌کند.

ایمانی اضافه کرد: در شرایطی که چهره‌های زشت را زیبا معرفی می‌کنند و انسان‌های مؤمن و خادم را خائن نشان داده و خائنان را خادم جلوه می‌دهند، بازپرداخت قیام عاشورا توسط نخبگان جامعه و تطبیق آن با زمان فعلی، ازجمله ضروریات است.

نماینده ولی‌فقیه در فارس بابیان اینکه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون همواره دو جریان در کشور ما در مقابل یکدیگر ایستاده‌اند، خاطرنشان کرد: جریان اول که اکثریت جامعه با آن همراه بوده و هستند، تابلوهایی مانند پشتوانه هم‌سویی با رهبری، غیرت عاشورایی، مجاهدت در راه ارزش‌های اللهی، ایثار و ازخودگذشتگی، حمایت از مستضعفان و مقابله با نظام استکباری و سلطه را بر پیشانی خود دارد.

وی جریان دوم و متقابل را با نشانه‌هایی از قبیل انفعال‌پذیری در برابر فرهنگ غرب، تسامح و تساهل، پذیرش کدخدایی آمریکا این شیطان بزرگ، تکثر در قرائت دین، تقابل با اصول مکتب اسلام، امام و رهبری به‌ویژه ولایت‌فقیه، توهم دانستن دشمنی دشمنان جمهوری اسلامی با ملت رشید ایران برشمرد.

ایمانی در ادامه این دو جریان متقابل را به جریان حق علیه باطل، حسینی و یزیدی، ابوسفیانی و پیامبر و علی و معاویه تشبیه کرد و گفت: به همین دلیل رهبر معظم انقلاب نفوذ دشمن را متذکر می‌شوند که از دریچه جریان متقابل برای دگرگونی افکار و خوب و بد را وارونه جلوه دادن، دشمن بهره می‌برد.

وی بابیان اینکه باید زیر لوای قیام امام حسین (ع) حقایق را روشن کرد افزود: دغدغه رهبر معظم انقلاب نیز از همین جریان دوم و مقابل است.

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگر سخنان خود نامه رهبر فرزانه انقلاب به رئیس‌جمهور را دردمندانه دانست و گفت: این نامه نشان می‌دهد رهبری معظم در چه شرایط روحی آن را مرقوم فرموده‌اند که از قاطعیتی برآمده از مکتب حسینی برخوردار است و دشمنی‌های چند دهه آمریکا را بازگو می‌کنند.

ایمانی با اشاره به بند دوم نامه رهبر فرزانه انقلاب به رئیس‌جمهور که با عباراتی سنگین درباره خطر نفوذ آمریکا به‌صراحت بیان‌شده است بیان کرد: رهبری معظم فرموده‌اند تا زمانی که مردم ایران از اسلام ناب دفاع می‌کنند و با مقاومت و ایستادگی حافظ انقلاب خود هستند آمریکا دست از دشمنی با این ملت بر نخواهد داشت.

وی با اشاره به سابقه 70 ساله آمریکا و 200 ساله انگلیس در دشمنی با ملت مسلمان ایران تصریح کرد: از دوران کریم‌خان زند انگلیسی‌ها برای نفوذ در ایران نقشه کشیدند و حکومت زندیه را از شیراز جمع کردند تا در خلیج‌فارس حضور یابند.

نماینده ولی‌فقیه در فارس بابیان اینکه ما نمی‌خواهیم درگذشته بمانیم اما نمی‌توانیم آن را فراموش کنیم، تصریح کرد: 200 سال دشمنی انگلیس و 70 سال دشمنی‌های آمریکا چگونه از ذهن خارج می‌شود.

ایمانی به سفر گردشگری وزیر امور خارجه انگلیس به شیراز در تاسوعای حسینی اشاره کرد و گفت: نفوذ ازآنجا شروع می‌شود که برخی سهل‌انگارانه به مسائل نگاه می‌کنند و اگر 9 بند مجلس شورای اسلامی، 10 بند شورای امنیت ملی و 9 بند الزامی مقام معظم رهبری در نامه ایشان به رئیس‌جمهور رعایت نشود، برجام به قوت خود باقی نخواهد ماند و از وضعیت فعلی خود خارج می‌شود.

امام‌جمعه شیراز همچنین در نخستین خطبه نماز جمعه امروز این شهر، با اشاره به فرمایشات مولی علی (ع) مبنی بر اینکه رعایت حال خود و نیکی به دیگران تقوا است اظهار داشت: تقوا مراتب و مراحل متعددی دارد که با زبان، مال، مقام، موقعیت و بهترین آن هدایت مردم معنا می‌یابد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است