منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۳
شناسه خبر: 312944
گروه :خبر
hormoz

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه سفر وزیر امور خارجه به آمریکای جنوبی از برزیل آغاز خواهد شد، اعلام کرد: وزیر امور خارجه کشورمان به پنج کشور برزیل، بولیوی، ونزوئلا،‌ کوبا و نیکاراگوئه سفر خواهد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه سفر وزیر امور خارجه به آمریکای جنوبی از برزیل آغاز خواهد شد، اعلام کرد: وزیر امور خارجه کشورمان به پنج کشور برزیل، بولیوی، ونزوئلا،‌ کوبا و نیکاراگوئه سفر خواهد کرد.

جابری انصاری با بیان اینکه این سفر از 19 اردیبهشت‌ماه آغاز خواهد شد و حدود 6 روز طول خواهد کشید یکی از اهداف عمده این سفر را مباحث اقتصادی عنوان کرد و گفت: طبق برنامه پیش‌بینی‌شده قرار است یک هیأت اقتصادی وزیر امور خارجه را در این سفر همراهی کند.

وی با بیان اینکه سفر ظریف به آمریکای جنوبی قرار بود در ماه‌های پایانی سال 94 انجام شود ولی به دلیل فشردگی برنامه‌های وزیر امور خارجه در داخل کشور این سفر به تعویق افتاد، ادامه داد: ما به دنبال روابط متوازن با کشورهای مختلف در نقاط مختلف دنیا هستیم و راهنمای ما در این زمینه منافع ملی است.

جابری انصاری با بیان اینکه ما تلاش داریم از فضای پسابرجام در راستای منافع ملی استفاده حداکثری کنیم، ادامه داد: در هر حوزه جغرافیایی که زمینه‌ها و منافع مشترک برای همکاری وجود داشته باشد، تلاش می‌کنیم که دارای ارتباط و روابط باشیم و همانطور که گفتم این موضوع کشورهای مختلف را در برمی‌گیرد.

وی با رد برخی از سخنان مبنی بر اینکه در دولت یازدهم در عرصه سیاست خارجی و دیپلماسی به منطقه آمریکای جنوبی چندان توجهی نشده است، ادامه داد: این سخنان دقیق نیست و ما در دستگاه سیاست خارجی تلاش داریم که از حداکثر ظرفیت‌ها در آمریکای جنوبی برای گسترش تعاملات و ارتباطات استفاده کنیم.

جابری انصاری با اشاره به اینکه وزیر امور خارجه در جریان این سفر با تعدادی از مقامات این پنج کشور دیدار و رایزنی خواهد کرد، ادامه داد: در برخی از این کشورها نیز طبق برنامه پیش‌بینی شده یکی دو سخنرانی نیز آقای ظریف خواهد داشت.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است