منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۶
شناسه خبر: 250328
گروه :خبر
13940915000144_PhotoA
 

شرایط برخی فدراسیون‌های المپیکی نابسامان است

سفر به ریو با حُکم های بدون امضا!

در حالی که فرصت زیادی به شروع المپیک نمانده، تعدادی از فدراسیون‌های مدال‌آور درگیر مسائل حاشیه‌ای شده‌اند که چرا هنوز برای ریاست، دبیری و یا نایب‌رئیسی حکمی از وزارت ورزش نگرفته‌‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، کم تر از هشت ماه به المپیک ریو 2016 باقی مانده، اما نه تنها فضای ورزش در این مدت المپیکی نیست، بلکه مسائل حاشیه‌ای بیش از پیش وزارت و کمیته ملی المپیک را درگیر کرده است که مهمترین نمونه آن در حال حاضر بی‌تکلیفی برخی از فدراسیون‌های المپیکی است.

در حالی که تمامی کشورها در این فاصله به دنبال آسایش ورزشکاران هستند و تلاش می‌کنند در برزیل و یا کشورهای موردنظرشان کمپ برگزار کنند، حالا مشکل ورزش ما درگیر مسائل حاشیه‌ای شده و البته وزارت ورزش هم واکنشی در این خصوص نمی‌دهد. اینکه چرا علیرضا حیدری بعد از 20 ماه حکم نگرفته؟ چرا بعد از گذشت یک ماه از انتخابات تنیس روی میز هنوز حکم رئیس ابلاغ نشده؟ و یا چرا برای فدراسیونی مانند دوومیدانی که مدال‌های زیادی را در المپیک به خود اختصاص می‌دهد وضعیت دبیر مشخص نیست؟ چرا بعد از یک سال هنوز دبیری و نایب‌رئیسی اسکی با سرپرستی اداره می‌شود؟

نکاتی که این روزها اهالی رسانه به آن بارها و بارها پرداخته‌اند، اما مسئولان وزارت ورزش هیچ گاه پاسخ روشنی به این موضوع نداده‌اند. به عنوان مثال نصرالله سجادی در تاریخ 16 آبان در حاشیه مجمع انتخاباتی فدراسیون تنیس روی میز در واکنش به اینکه چرا حکم علیرضا حیدری زده نشده گفته بود حکم آقای حیدری را فدراسیون کشتی پیگیری نکرده است و البته اخیرا نامه‌ای را به وزارت ورزش و جوانان ارسال کرده که این نامه در حال بررسی است.

حالا یک ماه از این ماجرا می‌گذرد و نامه‌ای هم مجددا ارسال شده پس چرا حکم حیدری زده نمی‌شود؟ در نامه اول فدراسیون پیگیری نکرد، در نامه دوم چطور؟ مقصر وزارت ورزش است یا فدراسیون کشتی؟

البته حیدری هم در اظهارنظری جالب گفته بود با هدف کمک به کشتی وارد گود شده و به دنبال حکم نیست.

وی در این باره گفت: هیچ‌وقت دنبال حکم و این‌طور چیزها نبودم و با وجود گذشت زمانی در حدود 2 سال بدون حکم در فدراسیون کار کردم و فقط به دنبال موفقیت کشتی و خدمت به این رشته بودم. من دوست دارم در کشتی خدمت کنم اما شک نکنید که هیچ‌وقت برای ماندن در کشتی زور نمی‌زنم و خودم را تحمیل نمی‌کنم.

* دوومیدانی؛ رد کاندیدای مورد نظر فدراسیون

مجید کیهانی روز 15 شهریور با کسب حداکثر آرا در مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون دوومیدانی به عنوان رئیس این فدراسیون معرفی شد و در تاریخ 15 مهرماه حکمش را گرفت و بر کرسی ریاست نشست، اما موضوع نگران‌کننده در این فدراسیون پُرمدال معرفی کادر اجرایی بوده که البته این مسئله حاشیه‌هایی را نیز داشته است.

این فدراسیون بعد از گذشت 3 ماه هنوز دبیر ندارد و با وجود اینکه فتحی از سوی فدراسیون به وزارت معرفی شد، اما از نظر معاونت قهرمانی مورد تایید قرار نگرفت و همچنان این پست مهم در فدراسیون بلاتکلیف مانده است.

* تنیس روی میز؛ یک ماه گذشت، رئیس حکم نگرفت

16 آبان مهرداد علی‌قارداشی با کسب 35 رأی از 39 رأی مأخوذه به عنوان رئیس جدید این فدراسیون برای چهار سال آینده انتخاب شد. بعد از یک ماه هنوز حکم قارداشی ابلاغ نشده است در حالی که برای برخی فدراسیون بلافاصله چند روز بعد از انتخابات این حکم از سوی وزیر ورزش ابلاغ شده است.

* اسکی؛ بعد از گذشت یک سال هیات رئیسه بلاتکلیف است

28 دی‌ماه سال 93 بود که ناصر طالبی به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شد و بعد از گذشت حدود یک سال همچنان برخی از اعضای هیات رئیسه این فدراسیون از جمله دبیر و نایب‌رئیس سرپرست هستند. بعد از گذشت چندین ماه از فعالیت دبیر بازنشسته، بالاخره حمید مهدوی به عنوان سرپرست دبیری معرفی شد که هنوز حکمی از وزارت ورزش نگرفته است. پیمان جانی نیز همچنان به عنوان سرپرست نایب‌رئیسی فعالیت می‌کند.

* قایقرانی؛ رئیس اسکی، نایب رئیس در دریاچه!

با وجود گذشت حدود یک سال و سه ماه از ریاست امینی در فدراسیون قایقرانی هنوز وضعیت نایب رئیسی فدراسیون مشخص نیست و ناصر طالبی همچنان به عنوان نایب رئیس فعالیت دارد. اگرچه اعلام شده امینی گزینه هایی را به وزارت ورزش معرفی کرده، اما هنوز نایب رئیس جدید معرفی نشده است.

* حرف پایانی

با توجه به اینکه فرصت زیادی به المپیک باقی نمانده و به نظر می‌رسد بهترین راه برای کسب نتیجه مطلوب در این مسابقات در آرامش نگه داشتن ورزشکاران است، آیا بهتر نیست وزارت ورزش هم به این مسائل جزئی توجه کند تا بار حاشیه‌ها از فدراسیون کم شود؟ ابلاغ حکم‌ها از سوی وزارت ورزش وقتی همه چیز مشخص است چقدر زمان می‌برد؟ خیلی از اعضای فدراسیون وقتی ببینند ماندن یا نماندشان در فدراسیون مشخص نیست، آیا می‌توانند با فراغ خاطر به فعالیتشان در فدراسیون ادامه دهند؟ آیا بهتر نیست در این شرایط، به جای ایجاد کردن حاشیه به فکر فراهم کردن امکانات برای مدال‌آوری در المپیک ریو باشیم؟

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است