منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۰
شناسه خبر: 271110
گروه :خبر
13941020000467_PhotoA
 

پیشنهاد کتاب برای مطالعه آخر هفته/«۷ جن»

سفر به دنیای جادوگران و اجنه/ خواندن این کتاب جرأت می‌خواهد!

«۷ جن» برای آنهایی که اهل مطالعه یا تماشای آثار ژانر وحشت هستند حتما جذاب خواهد بود و به آنهایی که کمی ترسو هستند مطالعه این کتاب توصیه نمی‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس – حسام آبنوس: علوم غریبه یکی از شاخه‌هایی است که همیشه طالبان خاصی داشته و کنجکاوی برانگیز بوده است. این حوزه که اتفاقا اطلاعات درستی از آن نیز در دسترس نیست و همیشه در پرده‌ای از ابهام و اغلب آغشته به مسائل رازورانه از آن سخن به میان می‌آید موجب افزایش حس کنجکاوی می‌شود.

ادبیات و به طور کلی هنر در کشور ما در این موضوع ورود موفقی نداشته‌ و از آنجاکه رشته‌های هنری نیز اغلب با مباحث عوامانه اقدام به تولید اثر کرده‌اند کمتر آثار ماندگاری در فضای هنر را شاهد بوده‌ایم. اما به تازگی شاهد انتشار رمانی با عنوان «7 جن» به قلم امید کوره‌چی از سوی انتشارات کتابستان معرفت هستیم. اثری که عنوان آن برای جذب خواننده علاقه‌مند به این مباحث کافی است تا جذب کتاب شود.

رمان «7 جن» همانطور که به آن اشاره شد عنوانش برای جذب بیننده یا شنونده کفایت می‌کند اما علاوه بر عنوان‌بندی رمان، طراحی جلد و کتاب‌سازی کتاب نیز موجب جذب بیشتر خواننده به آن می‌شود. طراحی جلد متفاوت و رمز آلود کتاب و ظاهر سحرآمیز آن که شباهت بسیاری به اوراد نوشته شده توسط جادوگران دارد موجب جذب بیشتر مخاطب به کتاب می‌شود.

اگر از ظاهر این رمان عبور کنیم باید گفت متن آن، روان و فاقد هرگونه پیچیدگی آن بر جذابیت رمان افزوده و خواننده را برای ادامه متن ترغیب می‌کند.

نویسنده که ظاهرا تسلط و اشراف کاملی بر مباحث علوم غریبه دارد به خوبی توانسته از پس فضاسازی بر بیاید و خواننده را در موقعیت اتفاقات قرار بدهد و او را تا پایان متن با خود همراه کند.

نکته جالب توجه در رمان «7 جن» سیطره تفکر دینی در موضوع علوم غریبه است و راوی و شخصیت اصلی رمان پیوسته در مسیر رسیدن به مقصد از خداوند یکتا کمک می‌خواهد و خود را بدون کمک او هیچ می‌داند.

تعلیق‌هایی که در متن داستان قرار داده شده یکی دیگر از دلایل جذب شدن خواننده به متن «7 جن» می‌شود. همچنین نویسنده با قرار دادن گره های داستانی، قصه را نیز به خوبی جلو می‌برد.

اما در بخشی از داستان نویسنده دچار ضعف پیرنگ است و خواننده آن را به خوبی درک خواهد کرد. این مسئله اگر در مجموع کار رخ نمی‌داد در نهایت می‌توانستیم شاهد اثری شاخص و برجسته باشیم.

«7 جن» برای آنهایی که اهل مطالعه یا تماشای آثار ژانر وحشت هستند حتما جذاب خواهد بود و به آنهایی که کمی ترسو هستند مطالعه این کتاب توصیه نمی‌شود. این رمان یقه خواننده را می‌گیرد و او را با خود به عمق دنیای ساحران و جادوگران می‌برد و خواننده با خواندن «7 جن» سفری شگفت‌انگیز با اجنه را آغاز خواهد کرد.

رمان «7 جن» اثر امید کوره‌چی رمانی متفاوت است برای آنهایی که اهل تجربه کردن هستند و خواننده با آن در لذت یک کشف تازه شریک می‌شود.

این رمان از سوی انتشارات کتابستان معرفت در 302 صفحه با قیمت 16 هزار 500 تومان راهی بازار کتاب شده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است