منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۷ تیر ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۱
شناسه خبر: 197080
گروه :خبر
حضرت خدیجه

کارشناس مسائل مذهبی با بیان اینکه وصیت های حضرت خدیجه (ع) الگوی مناسبی برای زندگی است افزود:ایشان تنها از گفتن یکی از جملات خود در مقابل دخترش خجالت می کشید که در ادامه مطلب به ان خواهیم پرداخت.

یک کارشناس مسائل مذهبی گفت: باید کسانی را الگو و سرمشق قرار داد که با قدرت ایمان خود وغلبه بر هواهای نفسانی خویش در جهت اهداف عالیه وکمالات انسانی قدم بردارند.

 

صدیقه نجفی گودوئی  در گفت وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز در  خصوص شخصیت حضرت خدیجه(س) اظهار داشت:در طول تاریخ ، همواره مردان و زنانی بوده اند که زندگی آن ها سرمشق دیگر انسان ها قرار گرفته و خواهد گرفت . در این میان سرمشق قرار دادن الگوهای برتر وشایسته ، بسیار مهم است و  کسانی باید به عنوان عبرت وسرمشق دیگران معرفی گردند که توانسته باشند با قدرت ایمان خود وغلبه بر هواهای نفسانی خویش در جهت اهداف عالیه وکمالات انسانی قدم بردارند و وجود چنین الگوهایی در جامعه می تواند تاثیر به سزایی در ترویج فرهنگی سالم واصیل را داشته باشد .

وی با بیان اینکه حضرت خدیجه(س) به عنوان نخستین زن مسلمان و نخستین همسر پیامبر (ص) بودند ، گفت: حضرت خدیجه سلام الله علیها به عنوان نخستین زن مسلمان و نخستین همسر پیامبر بزرگ اسلام صلی الله علیه وآله از هر جهت مظهر کمالات انسانی وایثار ومقاومت بود ، همسری خردمند ، مدبر  و مهربان ، مادری آزموده وفضیلت پرور ، مجاهدی مقاوم وصبور ، راست قامتی با عزت ونستوه یعنی مادر زهرای اطهر علیها السلام که به راستی زندگی سراسر درخشان او ، عالی ترین الگو برای زنان با شخصیت است .

 وی افزود: زمانی که حضرت خیجه سلام الله علیها بیماریش شدت یافت ؛ پیامبر صلی الله علیه وآله بر بالین او آمد ، خدیجه سلام الله علیها عرض کرد یا رسول الله به وصیت وسفارش من گوش کن ، اول اینکه در حق شما کوتاهی کردم مرا ببخش . حضرت فرمود : هرگز از شما کوتاهی ندیدم ؛ بلکه نهایت جدیت را نمودی وثروتت را در راه خدا صرف نمودی و در خانه من به رنج ومشقت افتادی .

نجفی گودوئی در ادامه بیان کرد: دومین سفارش حضرت خدیجه (س) نسبت به دخترم می باشد ، اشاره به فاطمه سلام الله علیها کرد ، این دخترم کوچک است بعد از من یتیم می شود کسی او را نیازارد .

وی در ادامه این مطلب تصریح کرد:سومین وصیتم را خجالت می کشم به شما بگویم به دخترم فاطمه می گویم که به عرض شما برساند ، پیامبر صلی الله علیه وآله از جا حرکت کرد واز خانه خارج شد .

وی در ادامه این مطلب تصریح کرد: حضرت خدیجه سلام الله علیها به دخترش فاطمه سلام الله علیها فرمود : دخترم ! به پدرت بگو مادرم می گوید من از قبر می ترسم ، همان جامه ای که هنگام وحی می پوشیدی خواهش می کنم کفن من قرار دهید .

این کارشناس مذهبی در ادامه این مطلب افزود: حضرت فاطمه سلام الله علیها به پدر بزرگوار خویش عرض کرد و رسول خدا صلی الله علیه وآله از جا حرکت نموده ، جامه را به فاطمه داد تا نزد مادرش ببرد . حضرت خدیجه سلام الله علیها از دیدن جامه بسیار خوش حال گردید .

   این کارشناس مذهبی به نقش اقتصادی حضرت خدیجه(س) در پیشبرد دین اسلام اشاره کرد و گفت: در این خصوص پیامبر(ص) فرمودند: “هیچ مالی هرگز به من سود نرسانید آنگونه که ثروت خدیجه برای من سود رسانید”؛ نقش تاریخی و فداکاری های اقتصادی حضرت خدیجه (س) در یاری رسول الله (ص) که مشکلات فراوانی را از پیش پای ایشان برداشت و منجر به آرامش روحی ایشان گردید، بسیار مشهود است.

وی بیان کرد: پیامبر(ص) از اموال خدیجه (س) بردگان تحت شکنجه را خریداری می کرد و بدهکاران را از قید بدهکاری آزاد می کرد. به بینوایان و تهیدستان کمک می کرد و مسلمانانی را که از مکه به مدینه هجرت می کردند و مشرکان اموال آنها را مصادره می نمودند، با ثروت خدیجه (س) بی نیاز می نمود تا خود را به مدینه برسانند.

وی در ادامه افزود:حضرت خدیجه سلام الله علیها در روز دهم ماه رمضان سال دهم بعثت از دنیا رفت . این سال با فاصله اندک دو یار استوار ومخلص پیامبر صلی الله علیه وآله یعنی ابوطالب علیه السلام وخدیجه سلام الله علیها رحلت کردند .

انتهای پیام /س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است