منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۸
شناسه خبر: 312277
گروه :خبر
13921101000798_PhotoA

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: رفتار نامناسب و ناهماهنگی سعودی ها نشان می دهد اراده جدی برای پذیرش حجاج ایرانی ندارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سعید اوحدی درباره اعزام حجاج ایرانی برای حج واجب، اظهار داشت: در حال حاضر ما وارد محدوده قرمز از لحاظ زمانی شده‌ایم.

وی افزود: زائرینی که متقاضی سفر هستند ما به عنوان سازمان حج و زیارت موظف هستیم همه تلاش خود را برای اقامه امر واجب شرعی انجام دهیم.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه تا به امروز 4 ماه تأخیر از اجرای زمانبندی اعزام کاروان‌های ایرانی برای حج داریم، گفت: ما فقط یک ماه زمان نیاز داریم که قراردادهای تردد، مسکن و دیگر موارد را منعقد کنیم.

اوحدی افزود: تا هفته آینده باید تعیین تکلیف لازم برای اعزام حجاج ایرانی به مکه و مدینه صورت بگیرد.

وی افزود: با توجه به عدم هماهنگی و رفتار نامناسب سعودی‌ها اراده جدی برای پذیرش حجاج از سوی عربستان سعودی وجود ندارد.

رئیس سازمان حج و زیارت خاطرنشان کرد: در مذاکرات  اشاره کرده‌ایم که حج واجب شرعی مردم است و با توجه به اینکه حجاج مهمان خدا هستند دولت عربستان نیز وظیفه دارد با حفظ عزت و کرامت ایرانی شرایط لازم را فراهم کند.

اوحدی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه عمره مفرده امسال انجام می‌شود، گفت: درباره عمره مفرده نیز مذاکراتی داشته‌ایم و این موضوع از مطالبات ما است ولی خیلی جای تأمل دارد که رفتار غیرانسانی و اسلامی از سوی عوامل انتظامی عربستان که به دو نوجوان ایرانی تعرض کرده بودند حدود یک سال می‌گذرد و حکمی داده نشده است لذا با توجه به تأخیر در صدور حکم برای این دو متهم برنامه‌ای برای از سرگیری حج عمره نداریم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است