منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۴
شناسه خبر: 186918
گروه :خبر

رئیس کارگروه معتمد جامعه شنوایی شناسی ایران، گفت: سر و صدا بر اعصاب، سیستم عروقی و حتی کارایی انسان اثر می گذارد و آثار آن نسبت به میزان شدت صدا و زمان قرار گرفتن در معرض صدا متفاوت است.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، فرزام جنابی رئیس کارگروه معتمد جامعه شنوایی‌شناسی ایران در افتتاحیه چهاردهمین کنگره شنوایی‌شناسی ایران گفت: توسعه صنعت و ماشینی شدن زندگی موجب شده است تا مردم در حالت عادی هم در معرض اصوات مزاحم و بیش از حد مجاز قرار گیرند و اکنون طبق بررسی‌ها، آلودگی صوتی سومین آلودگی در کشور محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: استفاده از محافظ‌های گوشی برای محافظت از سیستم شنوایی کافی نیست چرا که تمام استخوانهای بدن انسان گیرنده‌های صوت هستند و اصوات از این طریق وارد بدن انسان می‌شوند. به طور کلی سر و صدا بر اعصاب، سیستم عروقی و حتی کارایی انسان اثر می گذارد و آثار آن نسبت به میزان شدت صدا و زمان قرار گرفتن در معرض صدا متفاوت است.
جنابی تصریح کرد: با توجه به آلودگی صوتی در زندگی روزمره و محیط شغلی آمادگی ارائه مشاوره رایگان و آکادمیک به نهادها و سازمان‌های مختلف را داریم تا بتوانیم با ایجاد حداقل استاندارد برای مردم، زمینه قرار گرفتن در معرض آلودگی صوتی کمتر را برای آنها فراهم کنیم.

وی 3 راه کار برای جلوگیری از آلودگی صوتی را عنوان کرد و گفت: ابتدا بهتر است صدا را از منشاء آن کم کنیم، دوم محیط را طوری برنامه‌ریزی کنیم که بتوانیم از انتقال صدا به کل محیط جلوگیری کنیم و سوم اینکه به مردم آموزش‌های فرهنگی برای عدم انجام برخی رفتارها مانند بوق زدن را بدهیم.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است