منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۵
شناسه خبر: 308462
گروه :خبر
kkkk

اکنون دیگر وضع تغییر پیدا کرده است و همه جا درحال توسعه و پیشرفت است حتی دورترین روستاها نیز به دنبال توسعه و پیشرفت هستند تا بتوانند با ارتقای روستا موقعیتی مناسب را برای ماندگار شدن آیندگان در روستا فراهم کنند. رشد و توسعه نیاز به برخی شاخص‌ها دارد که همه روستاها از آن برخوردار نیستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ رشد و توسعه نیاز به برخی شاخص‌ها دارد که همه روستاها از آن برخوردار نیستند، در این میان روستاهایی ازنظر جاذبه‌های گردشگری از موقعیت خوبی بهره‌ مند است و می‌تواند حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد.

 

از مشکلات روستاها نبود فضای مناسب جهت تحصیل دانش آموزان دختر در مقطع راهنمایی می باشد در مقطع ابتدایی دختر و پسر به صورت مختلط مشغول تحصیل  میباشند و با نگاهی گذرا به آمار دانش آموزان دختر وپسر دراوایل مقطع ابتدایی بیشتر بودن تعداد دانش آموزان دختر از پسران را به راحتی می توان دریافت ولی طبق همین آمار ازاول دوره ی ابتدایی تا انتهای همین دوره کاهش تدریجی وشدید دانش آموزان دختر را میتوان مشاهده کرد.

 

متاسفانه بعضی از خانواده ها نسبت به تحصیل فرزندان دختر خود حساسند و سعی میکنند با جلو انداختن سن ازدواج دخترانشان آنها را به زندگی که آمادگی آن را ندارند وارد کنند و به این ترتیب جلوی ادامه ی تحصیل آن ها گرفته می شود البته این مشکل هم اکثرا به دلیل اول بر می گردد یعنی اگر مدرسه ی مستقل دخترانه تاسیس شود این مشکل هم تا حدودی حل خواهد شد.

 

مهم ترین مشکل امروز مردم روستاهای اطراف نبود راه ارتباطی مناسب است که روستاها دارند مشکل نامناسب بودن جاده ی روستاها به طرف شهر است.

 

یکی دیگر از مشکلات روستاها نبود امکانات ورزشی و کتابخانه ی است به طوری که حتی یک زمین فوتبال ساده  و خاکی و همین طور حتی یک کتابخانه ی کوچک در این روستاها وجود ندارد.

 

در حال حاضر خانه بهداشت در روستاها وجود ندارد که جواب گوی جمعیت این روستا باشد و نیاز به تاسیس درمانگاه دارد. طبق این اشکال جمعیت روستاها به اندازه ای نیست که در آن درمانگاه تاسیس شود.

 

اکنون دیگر وضع تغییر پیدا کرده است و همه جا درحال توسعه و پیشرفت است و حتی دورترین روستاها نیز به دنبال توسعه و پیشرفت هستند تا بتوانند با ارتقای روستا موقعیتی مناسب را برای ماندگار شدن آیندگان در روستا فراهم کنند.

 

با توجه به اماکن گردشگری در روستاها، این مناطق نیاز به توجه ویژه‌ای دارد تا زمینه‌های لازم برای ورود گردشگران به این مناطق گردشگری فراهم شود.

 

یکی از روستاهای استان هرمزگان در نقطه صفر مرزی واقع شده است و اکثر مردم این روستا به دلیل کمبود شدید آب، از بیماری‌های کلیوی رنج می‌برند.
صعب ‌العبور بودن مسیر جاده‌ای و عدم وجود آب سالم و بهداشتی دارد و آب ناسالم این روستا موجب افزایش بیماری‌های کلیوی مردم شده است.
مشکلات بهداشتی این روستاها به دلیل فاصله بسیار زیاد با اولین مرکز درمانی و صعب‌العبور بودن مسیر جاده‌ای آن است؛ مردم این روستا درگیر با موارد اورژانسی مانند زایمان و گزش عقرب که به‌ صورت متعدد گزارش می‌شود، نیز هستند.

 

مردم روستاها همیشه کاستی‌ها و کمبودها را تحمل کرده‌اند. باوجود وضع نامناسب جوی و همچنین کمبود وسایل نقلیه در آن زمان، بازهم مردم در این منطقه‌‌ تردد کردند و بر مشکلات فائق آمدند.

 

انتهای پیام/ی

 

 single

۱ دیدگاه

  1. طراحی سایت می‌گه:

    اره باید سریعا رسیدگی شود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی